Rüya Tabirleri » Rüya Tabirleri

Patlıcan

Rüyada Patlıcan görmek ile alakali tabirler, Rüyada Patlıcan görmek ne anlama gelir, Patlıcan nasil tabir edilir? Diyanet rüya tabirlerine göre ve Patlıcan dini rüya tabirlerinde Patlıcan anlami tabiri

Tiflisi Tabirleri : » İbn-i Sîrîn: Mevsiminde veya mevsimi dışında pişmiş veya çiğ patlıcan yemek; yediğiniz ölçüde sıkıntı yaşayacağınıza işarettir. Taze veya kuru patlıcanın tabiri de aynıdır.

» Kirmanî: Çok sayıda patlıcanınız olduğunu, bütün bunları sattığınızı veya birine verdiğinizi veyahut da evinizden dışarı attığınızı ve yemediğinizi görmek; üzüntü ve sıkıntıdan kurtulacağınıza işarettir.


Diyanet Ruya : Rüyada patlıcan görülmesi; keder ve düşünceye işaret eder. Bir kimsenin rüyasında beyaz patlıcan satın aldığını görmesi; o kimsenin güzelliği ve iyi ahlâkı ile anılacağına, kişinin rüyasında patlıcan yemeği yediğini görmesi; o kimsenin hayır veya şer istediğini ve buna da nail olacağına yorumlanır.


İhya Rüya Tabirleri : Patlıcan yemek ruhsatlı bir işyapmaya, kin ve kıskançlığa, iki yüzlülüğe ve yahut yaltaklığa, Avcının patlıcan yemesi avının iyi gitmesine, Mevsiminde patlıcan görmek küçük bir üzüntüyle birlikte rızka, mevsini dışında görmek kerih görülen ve sevilmeyen şeylere, Patlıcan yemeği rızık ve afiyete delalet eder.


Seyyid Süleyman : Rüyada patlıcan görmek; üzüntü ve sıkıntıdır. Bazıları beyaz patlıcan almayı, güzel bir isimle yorumlamışlardır. Siyah patlıcan, kötü şöhrete işarettir. Patlıcan yiyen niyetine nail olur.
Ebu Said'ül Vaaz demiştir ki: Mevsimi dışında patlıcan görmek; zahmetle mal kazanmaktır.


MollaCami Tabiri : Mevsiminde patlıcan, küçük bir üzüntü ile rızıkdır. Vakitsiz görülmesi ise, kerih gördüğü şeye işarettir. Rüyada patlıcan yemek ruhsatlı bir iş yapmaya, sözde yaltaklığa, kin ve kıskançlığa, iki yüzlülüğe işarettir.Avcıların rüyada patlıcan görmesi avladığı avdan dolayı sevince işarettir.---
Patlıcan rüya tabirini baktiniz. Alfabatik listeden diger kelimelere de göz atabilirsiniz

Bize Yazinizarabi . beser . cemberli . dayi . duzine . freze . gumushane . ihlal .

Rüya Tabirleri

 

Secmeler