Rüya Tabirleri » Rüya Tabirleri

Pamuk

Rüyada Pamuk görmek ile alakali tabirler, Rüyada Pamuk görmek ne anlama gelir, Pamuk nasil tabir edilir? Diyanet rüya tabirlerine göre ve Pamuk dini rüya tabirlerinde Pamuk anlami tabiri

Tiflisi Tabirleri : » İmam Cafer Sadık (a.s): Rüyada pamuk görmenin üç tabiri vardır:

1-Helal mal

2-Menfaat

3-Sır.

» İbn-i Sîrîn: Pamuk görmek; görülen pamuk miktarınca helal mala, pamuk tohumu ise, kolayca ve zahmetsizce kazanılan mala işarettir.


Diyanet Ruya : Bir kimsenin rüyasında pamuk topladığını görmesi; o kimsenin helalinden mal elde edeceğine, kişinin rüyasında yastık veya benzeri bir şeye pamuk doldurduğunu görmesi; o kimsenin evleneceğine, kişinin rüyasında pamuk attığını görmesi; o kimsenin bir başkası ile kavga edeceğine veya onun aleyhinde birtakım sözler sarf edeceğine yorumlanır. Bir başka tabire göre bir kimsenin rüyasında pamuk görmesi; o kimsenin yakınlarının nankörlüğüne uğrayarak üzüleceğine, kişinin rüyasında pamuk kozası görmesi; o kimsenin birtakım yeni dostlar kazanacağına, kişinin rüyasında bir hallaca pamuk attırdığını görmesi o kimsenin evine misafir geleceğine işaret eder.


İhya Rüya Tabirleri : Heybet ve ağırbaşlılığa, utanma duygusu ve örtünmeye, mal ve menfaate, din ve amel güzelliğine, hayırlı ve makbul işlere; Pamuk ağacı mütevazi insana, Pamuk toplamak helal mala, Pamuk biriktirmek sahut saklamak aile fertleri için para biriktirmeye, Yastıık, minder yahut döşeğe pamuk doldurduğunu görmek bekar kimse için evlenmeye, evliler için varlık ve esenliğe; Pamuk atmak - pamuğu çekirdeğinden ayırmak ve kabartmak- biriyle münakaşa etmeye ve aleyhde söz söylemeye yahut zorluk ve sıkıntı veren şeyi gidermeye; Pamuğu didip atmak bazen günahları hafiifletecek işler yapmaya, Efendimizin (s.a.v.) sünnetine uymaya; Pamuğu bir maksatla kullanmak dini emirleri güzelce yerine getirmeye, sözünde durmaya ve diğer hayırlı işlere; Pamuk satan kimseyi görmek malve dünyalığı iyi olmakla birlikte meşakkati de çok olan kimseye delalet eder.


Seyyid Süleyman : Bu rüya, şunlarla tabir olunur: Gizlilik, menfaat, mal, ağırbaşlılık, heybet, din, hayırlı ve makbul iş. Rüyada pamuk toplayanın, eline helal mal geçer. Onu saklayan, evladı için para arttırır. Yastığına vs.ye pamuk doldurduğunu gören evlenir. Pamuk attığını gören, biriyle tartışır ve onun aleyhinde konuşur. Pamuk tohumu meşakkatle, zahmetle elde edilen mala işarettir. Tohum çoksa, gönül bulanıklığı, zihin karışıklığıdır.

---
Pamuk rüya tabirini baktiniz. Alfabatik listeden diger kelimelere de göz atabilirsiniz

Bize Yazinizankarib . bakire . cizlamak . demokrasi . edebli . garaj . hakimlik . hunhar .

Rüya Tabirleri

 

Secmeler