Rüya Tabirleri » Rüya Tabirleri

Ölçek

Rüyada Ölçek görmek ile alakali tabirler, Rüyada Ölçek görmek ne anlama gelir, Ölçek nasil tabir edilir? Diyanet rüya tabirlerine göre ve Ölçek dini rüya tabirlerinde Ölçek anlami tabiri

Tiflisi Tabirleri : » İbn-i Sîrîn: Rüyada ölçek görmek, iş hususunda düzen ve insafa işaret eder. Bazı tabircilere göre ise, arabuluculuk yapan kimseye işarettir.

Ölçek aldığınızı veya birinin size ölçek verdiğini görmek; alışverişte dürüst ve insaflı olduğunuza…

Ölçeğinizin kırıldığını veya yandığını görmek; ölümden korktuğunuza…

Ölçekle bir şey ölçtüğünüzü görmek; ilim ehliyseniz yargıda bulunacağınıza, ilim ehli değilseniz bir mesele hakkında yargıca ihtiyaç duyacağınıza işarettir.


İhya Rüya Tabirleri : Herhangi bir ölçü birimini görmek sır saklamaya, üzüntü ve kederden kurtulmaya, Hububat ölçü birimi olan kileyi görmek zevceye, hidayete, lim ve rızka, Ölçek yapan kimseyi görmek müsrif fakat adaletli kimseye delalet eder.( Ayrıca bakınız: Ölçmek, Terazi.)


Seyyid Süleyman : Bu rüya, düzene, adalet ve insafa işarettir. Ölçeğinin kırıldığını, kaybolduğunu veya yandığını görenin malı helak olur. Ehil biri ölçekle bir şey ölçerse, hakim olur. Ehil değilse, mahkemeyle uğraşır. Kirmani'ye göre, kileyle bir şey ölçtüğünü gören, işlerinde dürüst olur.


MollaCami Tabiri : Rüyada ölçek görmek, kedere veya ondan kurtulmaya veya buğday v.s. gibi ölçekle ölçülen şeylere, sırları gizli tutan kimseye işarettir.Rüyada kile görmek, hidayete, ilme, zevceye, rızka ve Yusuf (A.S.) kardeşiyle olan meşhur kıssasına binaen keder, sıkıntı ve ihtiyaca işarettir.Rüyada görülen ölçek, zayiat, suçlama, şer veya sıkıntılı geçecek bir seneye işarettir.---
Ölçek rüya tabirini baktiniz. Alfabatik listeden diger kelimelere de göz atabilirsiniz

Bize Yazinizasgar . bazu . camfistigi . deha . ezmek . gar . hazmetmek . hiyaban .

Rüya Tabirleri

 

Secmeler