Rüya Tabirleri » Rüya Tabirleri

Nasihat

Rüyada Nasihat görmek ile alakali tabirler, Rüyada Nasihat görmek ne anlama gelir, Nasihat nasil tabir edilir? Diyanet rüya tabirlerine göre ve Nasihat dini rüya tabirlerinde Nasihat anlami tabiri

Tiflisi Tabirleri : » İbn-i Sîrîn: Birinin size dünyevî ve uhrevî nasihatlerde bulunduğunu görmek; dünya ve ahiret saadetine yönelik müjdeye işarettir. Bunun aksini görmek ise aksine yorulur.

İnsanlara nasihat ettiğinizi görmek; mutluluğa…

Bir hastaya dünyevî ve uhrevî nasihatlerde bulunduğunuzu görmek; o kimse gerçek hayatta da hastaysa iyileşeceğine, dünyevî ve uhrevî menfaatler elde edeceğine işarettir.

» Cabir Mağribî: Dinî inanç üzere birine nasihat etmek veya nasihat dinlemek iyiye tabir edilir. Rüyalarda uhrevî nasihatlerde bulunan kimse, Allah'ın yakın meleklerinden biridir. İnsanlara, hayra nail olacakları yönünde müjdeler verir ve onlardan Allah'a şükretmelerini ister.

İçeriği kötülük ve fesat olan nasihatler ise kovulmuş şeytana aittir. İnsanların hayır işlerini kötüye yönlendirir. Tövbe etmesini ve Allah'a dönmesini geciktirir. Bu yüzden kovulmuş şeytanın şerrinden korunmak ve felaha kavuşmak için tövbe etmek ve Allah'a dönmek gerekir.


Nablusi Rüya Tabirleri : Rüyada bir şahsa düşmanı tarafından yapılan nasihat: «Bir de onlara: «Åžüphesiz ki ben sizin iyiliğinizi isteyenlerdenim» diye yemin etti.» (*) mealindeki ayet işaretince hiyanet ve aldanmaya delalet eder.
(*) Sure-i A'raf, ayet 21.İhya Rüya Tabirleri : Bir kimsenin hayırlı öğüdünü dinlemek Allah'tan korkmaya, öğütten kaçınmak bedbahtlığa; Düşmanın nasihatini dinlemek şeytanın ve nefsinin isteklerine uymaya, hiyanet ve aldanmaya delalet eder.


Seyyid Süleyman : Rüyada bir şahsa düşmanı tarafından yapılan nasihat: «Bir de onlara: «Süphesiz ki ben sizin iyiliğinizi isteyenlerdenim» diye yemin etti.» (*) mealindeki ayet işaretince hiyanet ve aldanmaya delalet eder.
(*) Sure-i A'raf, ayet 21.MollaCami Tabiri : Rüyada bir şahsa düşmanı tarafından yapılan nasihat: "Bir de onlara: Şüphesiz ki ben sizin iyiliğinizi isteyenlerdenim, diye yemin etti." (araf süresi a-21.) mealindeki ayetin işaretiyle hıyanet ve aldanmaya işarettir.---
Nasihat rüya tabirini baktiniz. Alfabatik listeden diger kelimelere de göz atabilirsiniz

Bize Yazinizayaklandirmak . beslik . calgi . cizi . donulmek . fezahat . hasiye . gudde .

Rüya Tabirleri

 

Secmeler