Rüya Tabirleri » Rüya Tabirleri

Maymun

Rüyada Maymun görmek ile alakali tabirler, Rüyada Maymun görmek ne anlama gelir, Maymun nasil tabir edilir? Diyanet rüya tabirlerine göre ve Maymun dini rüya tabirlerinde Maymun anlami tabiri

Tiflisi Tabirleri : » İbn-i Sîrîn: Maymun; hilekâr bir düşmana…

İtaatkâr bir maymuna bindiğinizi görmek; düşmanınızı alt edeceğinize…

Maymunla savaştığınızı ve onu yendiğinizi görmek; hastalığa yakalanıp tekrar iyileşeceğinize işarettir.

» Kirmanî: Maymun öldürmek; düşmanı alt etmeye…

Maymun eti yemek; bir sıkıntıya veya rahatsızlığa…

Birinin size maymun hediye ettiğini görmek; düşmanlığını dışa vuracak kişiye işarettir.

» Cabir Mağribî: Maymun öldürmek; bir hastalığa yakalanıp çabucak iyileşeceğinize…

Dişi maymun görmek; büyücü ve bozguncu bir kadına…

Evinize maymun geldiğini görmek; size büyü yapılacağına…

Maymunun sizinle konuştuğunu görmek; eşinizin size karşı saygısız davranışlarda bulunacağına…

Maymunun sizi ısırdığını görmek; hastalığa yakalanacağınıza veya eşinizden fena söz işiteceğinize…

Maymunun bir şey yediğini veya size bir şey verdiğini görmek; malınızı ev halkı için harcayacağınıza işarettir.

» Çağdaş Ulema: Maymun görmek; çevrenizde dalkavuk insanlar olduğuna ve bunlara gereksiz yere güveneceğinize…

Bir maymunun ağaca tırmandığını görmek; aşk hayatınızda mutlu olacağınıza işarettir.


Diyanet Ruya : Rüyada maymun görülmesi; hilekâr, gaddar ve alçak bir düşmanla tabir olunur. Bir kimsenin rüyasında bir maymuna bindiğini görmesi; o kimsenin düşmanlarına üstün geleceğine, kişinin rüyasında bir maymunla güreşerek onu yendiğini görmesi; o kimsenin hasta olacağına, fakat neticede iyileşeceğine işaret eder. Danyal (a.s.)'ın yorumuna göre: Rüyada erkek maymun görülmesi; gaddar, müfsid ve aldatıcı bir erkeğe, dişi maymun görülmesi ise; aynı özellikleri taşıyan bir kadına yorumlanır. Bir kimsenin rüyasında kendisine bir maymunun bir şey verdiğini görmesi; o kimsenin ailesi için mal ve para biriktireceğine işaret şeklinde tabir olunur. Ebu Saîd el-Vâiz'in yorumuna göre: Rüyada maymun görülmesi; büyük günah işleyen bir kimseye yorumlanır. Kirmâni'nîn yorumuna göre: Bir kimsenin rüyasında kendisine bir başkası tarafından bir maymun hediye edildiğini görmesi; o kimsenin hırsızlık yapacağına veya rüşvet alacağına işaret eder. Bir kimsenin rüyasında arkasında veya omzunda bir maymun olduğunu görmesi; o kimsenin evinden bir şey çalınacağına delalet eder. Bir kimsenin rüyasında bir maymun satın aldığını görmesi; o kimsenin bir dostunun bir muzipliği ile karşılaşacağına işaretle tabir olunur. Bir kimsenin rüyasında maymun eti yediğini görmesi; o kimsenin geçim sıkıntısı çektiğinden dolayı hayatından bezeceğine işaretle tabir olunmaktadır. Rüyada maymun görülmesi; kurnaz bir kişinin rüya sahibini aldatmak için fırsat gözlediğine yorumlanır.


İhya Rüya Tabirleri : Mağlup düşmana, hilekar ve sihirbaza, her türlü ayıbı bulunan adama, zulme ve haddi aşmaya, isyan ve bununla birlikte gelecek gazaba, büyük günah işleyerek elindeki nimetleri yitirmiş adama; Maymun bazen yahudiye yahut yahudi tıynetinde olan kimseye; Mayymun eti yemek yoksulluk ve ihtiyaca yahut yeni bir elbise edinmeye, Maymunla kavga etmek hastalanmaya, ona galip gelmek hastalıktan iyileşmeye, Maymunla cinsi münasebette bulunmak günah işlemeye, Maymunun yanından uzaklaşıp gitmesi düşmana galip gelmeye, Maymunun ısırması bir kimseyle aralarına husumet girmesine, Maymuna binmek düşmanı kahretmeye, Maymunu omuzuna yahut kucağına almak şerre, hile ve hırsızlık yapmaya, İri cüsseli büyük maymun kendini halka sevdirmeye, çıkar için halka yaltaklık etmeye;yanılma yahut unutmaya, Maymuna dönüştüğünü görmek günah işlemeye, zina yapmaya; Maymun oynatıcısı hilebaza, şerli oyunlara delalet eder.


Seyyid Süleyman : Rüyada maymun görmek; hilêkar, gaddar ve ahlaksız bir düşmanla tabir olunur. Maymuna bindiğini gören, düşmanını kahreder. Maymunla çarpışıp onu yendiğini gören; hasta olur fakat, şifaya kavuşur. Sayet maymun galip gelirse, iyileşemez yahut vücudunda biz iz kalır. Maymun eti, hastalık ve mihnettir. Kendine ait bir kısrağa maymunun bindiğini görenin karısı, yahudiyle gayr-ı meşru münasebette bulunur.
Danyal (A.S.) demiştir ki: Erkek maymun; zalim ve günahkar bir adamla, dişi maymun da böyle bir kadınla yorumlanır. Kendisine bir maymunun verdiği şeyleri yediğini gören, ailesi için mal biriktirir.
Ebu Said'ül Vaaz demiştir ki: Bu rüya, büyük günahları işleyen biriyle yorumlanır.
Kirmani, maymunu Allah'ın ni'metlerine küfreden ve onları inkar eden biriyle tabir ediyor. Maymun eti; üzüntü, yemek; hastalıktır. Kendisine bir maymun hediye edilen, ihanette bulunur. Arkasında veya omuzlarında bir maymun görenin evinden, bir şey çalınır.

---
Maymun rüya tabirini baktiniz. Alfabatik listeden diger kelimelere de göz atabilirsiniz

Bize Yazinizarizasiz . benimki . bosatmak . cildirmak . dolayisile . ebter . gecesafa . hamaset .

Rüya Tabirleri

 

Secmeler