Rüya Tabirleri » Rüya Tabirleri

Limon

Rüyada Limon görmek ile alakali tabirler, Rüyada Limon görmek ne anlama gelir, Limon nasil tabir edilir? Diyanet rüya tabirlerine göre ve Limon dini rüya tabirlerinde Limon anlami tabiri

Tiflisi Tabirleri : » İbn-i Sîrîn: Rüyada limon görmek; hastalığa işarettir.


Diyanet Ruya : Rüyada limon görülmesi işlerin karışıklığına işarettir. İmam-ı Nablusî'nin yorumuna göre: Rüyada limon görülmesi; hangi mevsimde olursa olsun renginin sarı olması nedeniyle hastalığa yorumlanır. Rüyada yeşil bir limon görülmesi ise; rüya sahibinin bir kedere maruz kalacağına delalet eder.


İhya Rüya Tabirleri : Mala, afiyetle tüketilen rızka yahut bir kimseyi bir işten dolayı kınamaya, Limon ağacı zararsız ama faydası da pek görülmeyen insana yahut zengin ve hayırhah olmakla birlikte görüş ve düşüncelerine fazla itibar edilmemesi gereken kadına delalet eder.


Seyyid Süleyman : Limon görmek; her halükarda (renginin sarılığı sebebiyle) hastalıktır. Yeşil limon; üzüntüdür. Rüya sahibi, gördüğü limonu yemezse; kederi daha hafif olur. Limon, tadı dolayısıyle de sıkıntıya işarettir. Limon ağacı; huysuz, asık suratlı bir adamla tabir olunur. Bir rivayete göre, hayırsız ve hastalıklı bir adamı ifade eder. (Limon Suyu için Bkz. Serbet) Tatlı limon, portakal gibi yorumlanır. Helal mala da delalet eder.


MollaCami Tabiri : Rüyada limon görmek, kınamaya işarettir. Bundan dolayı bir kimseye rüyada bir insan bir limon verse, o insan o kimseyi kınar ve ayıplar. Eğer limon sarı ve rüya sahibi onu yerse, mala işarettir. Limonun yeşili tabirce sarışından hayırlıdır. Sarı olan her meyvenin tabiri böyledir.---
Limon rüya tabirini baktiniz. Alfabatik listeden diger kelimelere de göz atabilirsiniz

Bize Yazinizavci . banka . bugru . cekinmek . durus . fantaziye . gar . haydin .

Rüya Tabirleri

 

Secmeler