Rüya Tabirleri » Rüya Tabirleri

Leylek

Rüyada Leylek görmek ile alakali tabirler, Rüyada Leylek görmek ne anlama gelir, Leylek nasil tabir edilir? Diyanet rüya tabirlerine göre ve Leylek dini rüya tabirlerinde Leylek anlami tabiri

Tiflisi Tabirleri : » İmam Cafer Sadık (a.s): Rüyada leylek görmenin dört tabiri vardır:

1-Köylü

2-Pasif yönetici

3-Bekçi, muhafız

4-Fakirlik.

» Allame Meclisî: Leylek; inançsız ve vefasız kimseye…

Leylek yakalamak; bu vasıftaki birini alt edeceğinize işarettir.

» İbn-i Sîrîn: Leylek; kimseye zararı olmayan, sürekli akıbetini düşünen, asil bir kadına…

Leyleğiniz olduğunu görmek; aynı özellikteki bir kadınla arkadaş olacağınıza…

Evinizin çatısına leylek konduğunu görmek; saygın bir kimsenin evinize misafir geleceğine…

Leylek öldürdüğünüzü görmek; düşmanınızı alt edeceğinize işarettir.


Diyanet Ruya : Rüyada leylek görülmesi yolculuğa işarettir. Bir başka tabire göre rüyada leylek görülmesi; dindar, geleceği düşünen ve çok sabırlı bir adama yorumlanır. Bir kimsenin rüyasında bir leylek yakaladığını veya kendisine hediye edildiğini görmesi; o kimsenin yukarıda vasıfları anlatılan birisi ile dostluk kuracağına işaret eder. Bir kimsenin rüyasında bir leyleği öldürdüğünü görmesi; o kimsenin kendi eliyle büyük bir düşmanını ortadan kaldıracağına işaret eder. Bir kimsenin rüyasında herhangi bir leyleğin kendisiyle konuştuğunu görmesi; o kimsenin herkes tarafından hayretle karşılanacak bir işi yapacağına veya çok iyi bir insandan hayır ve menfaat göreceğine yorumlanır. Bir kimsenin rüyasında evinin damında bir leyleğin durduğunu görmesi; o kimsenin evine misafir gideceğine işaret eder. Câfer-i Sâdık'ın yorumuna göre: Rüyada leylek görülmesi dört Şekilde tabir olunur. Bunlar da: Rüya sahibinin kurtuluşa ereceğine, Çiftçilikle iştigal edeceğine, küçük ve zayıf bir bekçi olabileceğine, fakir ve garip bir kimse olmasının muhtemel olduğuna delalet eder. Bazı tabircîlere göre: Rüyada leylek görülmesi eşle yorumlanır. Bir kimsenin rüyasında bir leylek yakalayıp evine götürdüğünü görmesi; o kimsenin güzel, akıllı ve kocasının hakkını daima gözeten bir hanımla evleneceğine yorumlanır.


İhya Rüya Tabirleri : Bir yere giden kimsenin geri gelmesine, Ortaklığı ve toplu hareket etmeyi seven kimselere, Leylekleri havada dağınık vaziyette görmek yola çıkacak yahut yolda olan kimseler için hayra, diğerleri için sevindirici gelişmelere, Leylekleri kışın toplu halde görmek kışın çetin geçmesine delalet eder.


Seyyid Süleyman : Bu rüya, her bakımdan iyi ve hayırlı bir adama işarettir. Bir leylek tuttuğunu yahut kendisine verildiğini gören, böyle bir zatla arkadaş olur. Leylek katlettiğini gören, düşmanını helak eder. Leyleğin kendisiyle konuştuğunu gören, halkın hayret edeceği bir şey ister yahut kıymetli bir şahıstan yardım görür. Damı üzerinde bir leylek görenin evine, kıymetli bir misafir gelir.
Cafer-i Sadık bu rüyayı şunlarla tabir ediyor: Arap bir çiftçi, zayıf bir idareci, bekçi ve garip fakir bir insan.
Bazıları leyleği kadınla yorumlamışlardır. Bir leyleği evine götüren, asil iyi bir kadınla evlenir.


MollaCami Tabiri : Rüyada leylek görmek, toplantı ve ortaklığı seven kımselere işarettir. Rüyada leylek kuşlarının kışın bir yerde toplanmış görülmeleri, hırsızlara, yol kesicilere, düşmanla harp edenlere ve havanın soğuk ve sıkıcı olmasınaişarettir. Leylek kuşlarının dağınık olduklarını görse, bu rüya yolculuk yapmak isteyen veya yolculuk halinde bulunan kimse için, hayırdır. Bazen de leylek kuşunu görmek, misafirin yolculuktan gelmesine işarettir.---
Leylek rüya tabirini baktiniz. Alfabatik listeden diger kelimelere de göz atabilirsiniz

Bize Yazinizariz . berber . camci . cavdar . duaci . faras . gecmis . hanedan .

Rüya Tabirleri

 

Secmeler