Rüya Tabirleri » Rüya Tabirleri

Kabak

Rüyada Kabak görmek ile alakali tabirler, Rüyada Kabak görmek ne anlama gelir, Kabak nasil tabir edilir? Diyanet rüya tabirlerine göre ve Kabak dini rüya tabirlerinde Kabak anlami tabiri

Tiflisi Tabirleri : » İmam Cafer Sadık (a.s): Kabak görmenin üç tabiri vardır:

1-İzzet ve makam

2-Mal ve nimet

3-İşlerde düzen.

» İbn-i Sîrîn: Kabak mevsiminde evinizde kabak bittiğini gör-mek; saygınlığınızın artacağına ve nimetinizin bollaşacağına, hastaysanız iyileşeceğinize, hapisteyseniz serbest kalacağınıza işarettir. Aynı rüyayı bir kâfir görürse Müslüman olacak, bir Müslüman görürse vatanına geri dönecek ve bir günahkâr görürse tövbe edecektir.

» Cabir Mağribî: Pişmiş kabak yemek; hacetinizin reva olacağına işarettir.


Diyanet Ruya : Rüyada kabak görülmesi seyahatle yorumlanır. Rüyanızda sakız kabağı görmeniz; kara yolu ile, rüyanızda bal kabağı görmeniz; deniz yolu ile yolculuk yapacağınıza, rüyanızda kabak yediğinizi görmeniz; içinde bulunduğunuz senenin çok renkli ve faydalı geçeceğine işaret eder. Bir kimsenin rüyasında pişmemiş bir kabak yediğini görmesi o kimsenin bir korkuya maruz kalacağına ve bir kişi ile tartışacağına kişinin rüyasında bir kabak tarlasında kabak topladığını görmesi; o kimsenin eğer hasta ise bu hastalığından kurtulacağına, kişinin rüyasında pişmiş bir kabak yediğini görmesi; o kimsenin yediği miktar nispetinde bir ilmi öğreneceğine ve dağınık olan şeyleri bir araya toplayacağına delalet eder.


İhya Rüya Tabirleri : Muhterem, saygıdeğer insana, insanlara iyi davranan yönetici, bilgin yahut doktora, Kabak hasta için şifa bulmaya, bir iyiliği başa kakmaya, birini azarlamaya, Kabak yemek berrak zihne, pırıltılı zekaya, Pişmiş kabak yemek, insanın yitirdiği mutluluğununn, itibarının, dini ve maddi dirliğinin geri gelmesine, Tarladan kabak toplamak sıhhat ve iyi geçime, Kabak bazen kedere, sıkıntılı hayata, Çiy kabak yemek tartışmaya, tatsız bir duruma, Sukabağı faydalı bir adama, güzel ve asil yaratılışlı kadına delalet eder. ( Ayrıca Bakınız; Çiçek.)


Seyyid Süleyman : Kabak mevsiminde ve yeşil olmak şartiyle iyidir. Sakız kabağı hıyar gibi yorumlanır.
(Ayrıca Bkz. Hıyar ve Helvacı Kabağı.)


---
Kabak rüya tabirini baktiniz. Alfabatik listeden diger kelimelere de göz atabilirsiniz

Bize Yazinizag . arizi . bayat . cansiz . camsakizi . dagilmak . diploma . duzenlik .

Rüya Tabirleri

 

Secmeler