Rüya Tabirleri » Rüya Tabirleri

Ziyafet

Rüyada Ziyafet görmek ile alakali tabirler, Rüyada Ziyafet görmek ne anlama gelir, Ziyafet nasil tabir edilir? Diyanet rüya tabirlerine göre ve Ziyafet dini rüya tabirlerinde Ziyafet anlami tabiri

Diyanet Ruya : Bir kimsenin rüyasında bir ziyafete davet edildiğini dostlarına bir ziyafet verdiğini görmesi; o kimsenin hayatta çok çalışarak çok para kazanacağına, ne var ki biriktirmiş olduğu servetinin hiç kimseye faydasının dokunmayacağına yorumlanır.


İhya Rüya Tabirleri :
 • Ziyafet vermek hayır üzerine toplanmaya,
 • Ziyafetine icabet edildiğini ve herkesin dolasıya yediğini görmek, o topluluğa başkan olmaya,
 • Ziyafet bazen kaybolan kimsenin gelmesine delalet eder.


  Seyyid Süleyman : Rüyasında sofrasının üzerinde çok çeşitli yiyecekler olduğu halde bir sedirde oturan; feraha çıkar. Izzet ve şeref sahibi olur. Bu rüya müjde, düğün, devlet, hayır ve menfaattir. Ziyafet sofrasında türlü türlü yiyecekler olduğu halde kimsenin oturmadığını görmek; iyi değildir. Kendisi için kurulan sofradan birçok misafirin yediğini gören, ehilse bir makama gelir ve halka hükmeder. Ehil değilse, halka hayrı ve hizmeti olur.
  Kirmani demiştir ki: Rüyasında ziyafet sofrasından yediğini gören, hayra ve rızka nail olur. Bekarsa evlenir. Sofrada önündeki yiyeceğin ot ile değiştiğini gören, fakir düşer. Ziyafet sofrası kurmak; uzun ömre, sofrayı toplamak; ecele delalet eder.


  MollaCami Tabiri : Rüyada ziyafet vermek, hayır üzerinde toplanmaya işarettir. Rüyada bir cemaatı ziyafete davet ettiğini ve onlar da arzularınca yemeklerden yediklerini gören kimse, o cemaata lider olur.Bazı tabirciler de, bir kimsenin rüyada ziyafet vermesi, kaybolan bir kimsenin gelmesine işarettir, dediler. • ---
  Ziyafet rüya tabirini baktiniz. Alfabatik listeden diger kelimelere de göz atabilirsiniz

  Bize Yaziniz  cukurlasmak . direk . hosnudluk . imece-imeci . meslek . mervi . sirasiz . yurutme .

  Rüya Tabirleri

   

  Secmeler