Rüya Tabirleri » Rüya Tabirleri

Zincirbend

Rüyada Zincirbend görmek ile alakali tabirler, Rüyada Zincirbend görmek ne anlama gelir, Zincirbend nasil tabir edilir? Diyanet rüya tabirlerine göre ve Zincirbend dini rüya tabirlerinde Zincirbend anlami tabiri

Seyyid Süleyman : Hz. Peygamberimiz (S.A.V.) "Zincir-bendlik rüyasından ikrah ederim. Bukağılı görmeyi severim." buyurmuşlardır.
Kendisini zincirle bağlı gören, Hz. Mevlanın ni'met-lerine küfreder. Bir rivayete göre sonu kötü olur. Birini zincirle bağlamak; o şahsın küfre düşmesine sebep olmaktır.
Ebu Said'ül Vaaz demiştir ki: Bu rüya hayır değildir. Prangaya vurulduğunu gören, büyük sıkıntıya düşer. Boğazında zincir olduğunu gören, ahlaksız bir kadınla evlenir. Zincir gümüştense, kadınlar yüzünden meşakkat (zahmet) çeker. Altınsa, mal sebebiyle zarara uğrar. Ağaçtan imal edilmiş zincir görmek; daha hafif bir zarara işaret eder. Bakır, kalay ve demir zincir; ticarette, emlakte ve geçimde müşkülat çekmek, hasara duçar olmaktır. Bazı tabircilere göre boynunda zincir gören, kendisine tevdi olunan emaneti yerine getirmez.
Ellerinin boğazına zincirle bağlı olduğunu görmek, cimriliğe delalettir. Bir kısım tabirciye göre ellerinin zincirbend olduğunu gören, adalette kusur eder. Boynuna zincir vurulup çekildiğini, götürüldüğünü görmek; nifakla (iki yüzlülük, dinde bozgunculuk) yorumlanır. Hasılı zincirbend olmak kat'iyyen hayırlı değildir.

---
Zincirbend rüya tabirini baktiniz. Alfabatik listeden diger kelimelere de göz atabilirsiniz

Bize Yazinizdarbe . doldurulmak . hozat . ilhad . ma-lul . mecnun . silahdar . zemmam .

Rüya Tabirleri

 

Secmeler