Rüya Tabirleri » Rüya Tabirleri

Zikir Ve Zikrullah

Rüyada Zikir Ve Zikrullah görmek ile alakali tabirler, Rüyada Zikir Ve Zikrullah görmek ne anlama gelir, Zikir Ve Zikrullah nasil tabir edilir? Diyanet rüya tabirlerine göre ve Zikir Ve Zikrullah dini rüya tabirlerinde Zikir Ve Zikrullah anlami tabiri

Seyyid Süleyman : Rüyasında Allah (C.C.) devamlı zikrettiğini gören, emniyete kavuşur, düşmanına galip gelir. Önünde hayır kapıları açılır. Musibetten kurtulur. Güç işleri kolaylaşır. Selamete çıkar. Zikr-i Ilahide bulunduğunu görenin, makamı yücelir, kıymeti artar.
LAILAHE ILLALLAH: diyen, kısa zamanda rahata kavuşur. Hayatını şehadet getirerek tamamlar. Derdinden kurtulur. Cenab-ı Hakk'ı hürmetle zikrettiğini gören emeline nail olup, düşmanını yener.
LA HAVLE VE LA KUVVETE: okuyan, mal ve ni'met sahibi olur ve Allah (C.C.) onu korur. Zalimlerden kurtulur.
Ibn-i Kesir şöyle diyor: La havle kıraat ettiğini gören, hayra erer veya define bulur. Zikirle iştigal etmek, hayır ve berekettir. Zikredilmesi münasip olmayan bir yerde zikreden, bid'ate düşer, günah işler. Bir toplulukla beraber zikreden, bütün halkın selametini ister. Zikre davet edildiği halde icabet etmeyen, dinden çıkar. Cünub ve hayız iken zikirle meşgul olan, haram bir iş yapıp vebale girer. Sahrada tekbir getirip "Lailahe Illallah" demek; mü'minlerin zaferine işarettir. Cenab-ı Hakk'ı mağarada övmek, tesbih etmek; veya bunları işitmek; o bölgede büyük hayır ve bereket husulüne delalet eder. Bir zikir meclisinin başında bulunduğunu gören, müslümanlara hayırda bulunur.
Abdulgani'en Nablusi diyor ki: Zikrullah rüyası herhalde hayırdır. Iki cihanda saadete, gufrana, rahmete, büyük kıymete, makama işarettir.

---
Zikir Ve Zikrullah rüya tabirini baktiniz. Alfabatik listeden diger kelimelere de göz atabilirsiniz

Bize Yazinizcogaltmak . dirilmek . huy-hay-huy . in-am . makta . merkad . serdarlik . yunma .

Rüya Tabirleri

 

Secmeler