Rüya Tabirleri » Rüya Tabirleri

Yasemin

Rüyada Yasemin görmek ile alakali tabirler, Rüyada Yasemin görmek ne anlama gelir, Yasemin nasil tabir edilir? Diyanet rüya tabirlerine göre ve Yasemin dini rüya tabirlerinde Yasemin anlami tabiri

İhya Rüya Tabirleri : Sevince, rahatlık ve diğer hayırlı şeylere, bilgin kimselere; bekar için evlenmeye, diğerleri için üzüntü, keder ve sıkıntılardan kurtulmaya, Açılmış yasemin bakire rızlarla evlenmeye delalet eder.


Seyyid Süleyman : Ebu Said'ül Vaaz şöyle bir hadise naklediyor: Bir şahıs Hasan Basri Hazretlerine rüyasında meleklerin gökten indiklerini ve Basra'dan yasemin topladıklarını gördüğünü beyan etmiş. Hasan Basri Hazretler de "Inna lillahi ve Inna ileyhi raciun ulema-yı Basra gittiler" buyurmuştur. Buna göre yasemin, ulemaya (alimlere) delalet eder.
Bazıları ise yasemini, sevinç ve ferahla yorumlamış, bir kısmı ise kelimenin ilk hecesine bakarak rüyanın üzüntüye işaret ettiğini söylemişlerdir.
Ibn-i Sirin demiştir ki: Mevsiminde ağacı üzerinde yasemin görenin, bir oğlu olur. Ağacından toplanmış yasemin görmek; kedere delalettir. Birine bir demet yasemin verdiğini gören, o şahısla kavga eder.
Ismail El Eş-as diyor ki: Yaseminin rengi sarı değilse, rüya fena sayılmaz.


MollaCami Tabiri : Rüyada yasemin bulan kimse, sevinç, rahatlık ve hayra nail olur. Yasemin görmek, alimlere işarettir,Yasemin görmek, üzüntü, keder ve sıkıntılardan kurtulmaya; bekar için, evlenmeye de işarettir. Yaseminin açılmışı bekar kızlarla evlenmeye işarettir. Soğuktan şikayetçi olan kimse, rüyada kendisiyle beraber yasemin bulunduğunu görse, şikayeti gider.---
Yasemin rüya tabirini baktiniz. Alfabatik listeden diger kelimelere de göz atabilirsiniz

Bize Yazinizcemilemek . domanic . golayagi . istifta . kudum2 . mektuplasmak . saye . yamriyumru .

Rüya Tabirleri

 

Secmeler