Rüya Tabirleri » Rüya Tabirleri

Veba

Rüyada Veba görmek ile alakali tabirler, Rüyada Veba görmek ne anlama gelir, Veba nasil tabir edilir? Diyanet rüya tabirlerine göre ve Veba dini rüya tabirlerinde Veba anlami tabiri

Diyanet Ruya : Rüyada salgın halinde veba hastalığı görülmesi; maddî sıkıntıya, yokluğa, pahalılığa, kıtlığa ve felâkete işaret eder.


İhya Rüya Tabirleri : Uyuz hastalığına, uyuz olanınsa veba olmasına; kabirlere ve dinde olmayan şeylere, Bir yerde veba olduğunu görmek, oraya yönetimce yapılacak zulme yahut toplu göçe delalet eder.


Seyyid Süleyman : Bir bölgede veba yahut kolera zuhur ettiğini görmek; orada harp, fitne ve ihtilal vukuuna delalettir.
Ibn-i Sirin yukarıdaki yorumları beyan ediyor ve ve-baya veya koleraya yakalandığını görenin, bu illete tutulacağını bildiriyor.
Cabir'ül Mağribi şöyle diyor: Bu rüya; düşmanlık, kin, öfke, korku ve titreklikle tabir olunur.
Bir kısım yorumcuya göre rüya hayır değildir. Bazı tefsirciler ise bu hastalıklardan birine yakalandığını görenin, şehit olarak vefat edeceğini söylemişlerdir.
Veba yahut kolera sebebiyle ölümler meydana geldiğini görmek; harp sebebiyle bir çok şehitler olacağına işaret eder. Bu hastalıklardan vefat etmiş birinin tekrar dirildiğini görmek; fakirlikten ve hastalıktan kurtulmaya delalettir.
Rüyada veba veya kolera zuhurunu görmek; ismini işitmek herhalde iyi değildir. Ayrıca Bkz. Hastalık.


MollaCami Tabiri : Rüyada halk arasında veba çıktığını görmek, hapis veya şer gibi devlet ricali tarafından insanlara gelecek eza ve cefaya işarettir.Bir kimse rüyada bir şehirde veba hastalığı bulunduğunu görse, o şehirde savaş olur.---
Veba rüya tabirini baktiniz. Alfabatik listeden diger kelimelere de göz atabilirsiniz

Bize Yazinizcalkatmak . duman . goynuk . imdi . kosdurmak . manifaturaci . sarkik . yapisma .

Rüya Tabirleri

 

Secmeler