Rüya Tabirleri » Rüya Tabirleri

Susam

Rüyada Susam görmek ile alakali tabirler, Rüyada Susam görmek ne anlama gelir, Susam nasil tabir edilir? Diyanet rüya tabirlerine göre ve Susam dini rüya tabirlerinde Susam anlami tabiri

Diyanet Ruya : Rüyada susam görülmesi; mal varlığının artacağına yorumlanır. Bir kimsenin rüyasında bir kimseye susam verdiğini görmesi; o kimseye para vereceğine işaret eder. Bir kişinin rüyasında bir başkasının kendisine susam verdiğini görmesi; o kimseden para alacağına delalet eder.


İhya Rüya Tabirleri : Rızka ve helal mala; Susam ekmek faydalı ticarete, büyüyen kazanca ve sevince, Susam görmek bazen zarar ve ziyana delalet eder.


Seyyid Süleyman : Bu rüya gittikçe çoğalacak mala delalet eder. Bir kimseden susam aldığını gören, ondan menfaat temin eder. Birine susam veren, ona para verir.
Kirmani demiştir ki: Susam, maldır. Tadı ve rengi değişik, bayat susam; haramla, bir rivayete göre üzüntüyle yorumlanır. Susam satın almak; iyi, satmak; fenadır.
Bazı tabircilere göre, susam ekmek; ticaret ve kazanç için gayrete, birikmiş servete, ezip yağını çıkarmak; bu mal sayesinde refah içinde yaşamaya, Ebu Said'ül Vaaz'a göre, büyük mertebeye delalet eder.


MollaCami Tabiri : Rüyada görülen susam, rızık ve helal maldır. Susamın sıkılmışının tabiri de böyledir. Susamın öğütüimüşü aziz ve kuvvetli bir maldır.Diğer hububat da böyledir. Rüyada susam ektigini gören kimse faydalı bir memuriyete, iyi bir ticarete, takvaya, büyüyen bir kazanca ve sevince nail olur.Susamın kuruşu tabirce yaşından daha kuvvetlidir. Susamın kavrulmuşu,şer, zahmet ve meşakkattir.Bazı tabirciler, susam görmek doktorlar için hayırdır, diğer kimseler için de ateşli hastalığa delildir,dediler. Rüyada susam gören kimse zarar ve ziyana düşer.---
Susam rüya tabirini baktiniz. Alfabatik listeden diger kelimelere de göz atabilirsiniz

Bize Yazinizbaid . cozgu . gazinocu . ilimak . kel . kutle . ruya . torpito .

Rüya Tabirleri

 

Secmeler