Rüya Tabirleri » Rüya Tabirleri

Sahifeler

Rüyada Sahifeler görmek ile alakali tabirler, Rüyada Sahifeler görmek ne anlama gelir, Sahifeler nasil tabir edilir? Diyanet rüya tabirlerine göre ve Sahifeler dini rüya tabirlerinde Sahifeler anlami tabiri

Seyyid Süleyman : Ibn-i Sirin diyor ki: Rüyada Suhuf-ı Enbiya yani bazı peygamberlere gelen sahifelerden, Ibrahim veya Musa (A.S.)lardan birinin suhufunu bakarak okumak; kendini sevaba sevkedecek, hatadan uzaklaştıracak bir adamla buluşmaya işaret eder. Bunu ezbere okuyan, geçimini halk arasında nifak ikilik çıkarmak suretiyle tedarik eder.
Cabir'ül Mağribi demiştir ki: Bir müslümanın Mushaf-ı Serifi terkederek, Suhuf-u Ibrahim ve Musa'yı okuması; itikadının zayıflığına, yahudi ve hıristiyanlara meyletmeye işarettir.
Ebu Said'ül Vaaz demiştir ki: Bir peygamberin suhufundan okumak; hayır ve menfaattir. Bir suhufa yazdığını, baktığını görenin eline miras geçer. Fakat, sahifenin tersinden okuyanın borcu çoğalır. Sahifeyi güzelce tamamiyle okuyan bir vazifeye girer.
Cenab-ı Hakk'ın kitaplarından bir Ayetin gömleğinde yazılı olduğunu gören, bütün işlerinde kitaba tabi olur. Mushaf-ı Serifi veya bilmediği bir kitabı gayr-ı müslim birinin elinde gören, şiddete düşer.
Abdulgani diyor ki: Rüyada sahifelerden birini görmek; imam, ilim, hidayet ve doğru haberle yorumlanır.

---
Sahifeler rüya tabirini baktiniz. Alfabatik listeden diger kelimelere de göz atabilirsiniz

Bize Yazinizasansor . cobanignesi . emzik . ibriz . kabarali . kursu . paslanmak . tenakuz .

Rüya Tabirleri

 

Secmeler