Rüya Tabirleri » Rüya Tabirleri

Ölünün Gasli

Rüyada Ölünün Gasli görmek ile alakali tabirler, Rüyada Ölünün Gasli görmek ne anlama gelir, Ölünün Gasli nasil tabir edilir? Diyanet rüya tabirlerine göre ve Ölünün Gasli dini rüya tabirlerinde Ölünün Gasli anlami tabiri

Seyyid Süleyman : Ebu Said'ül Vaaz (R.A.)'a göre, rüyasında bir ölüyü yıkadığını gören, bir fasıkın (günah-karın) tevbe etmesine vesile olur. Kendisinin ölerek nefsini gasl eylediğini gören, bütün sıkıntılarından kurtulur. Zengin olur. Teneşir; halka maddi ve manevi faydası olan şerefli bir insanı temsil eder. Halkın, bir ölünün gasl edilmesi için luzumlu şeyleri bulamadıklarını görmek; o ölünün günahkar olduğuna, tevbe etmesi için yapılan telkinlere kulak vermediğine işarettir. Ölünün, gasl edilmesi münasip olmayan şeylerle yıkandığını görmek te; böyle yorumlanır. Teneşirde yatmak; makam şereftir.
Bazı tabirciler rüyada temiz su ile yıkanan bir ölü görmeyi; onun fakir düşmesi, fakat, iman sahibi olmasıyla yorumlamışlardır.
Cenaza yıkamak, onun borcunu vermektir. Ölü tarafından yıkanan, ailesi ve torunlarıyla beraber çok büyük hayra, mala ve evlada kavuşur. Ölünün bir adamı yıkadığını görmek, onun vasıtasıyla affa mazhar olmaya işaret eder.

---
Ölünün Gasli rüya tabirini baktiniz. Alfabatik listeden diger kelimelere de göz atabilirsiniz

Bize Yaziniz
avlanis . davacilik . devedisi . idbar . ithaf . kuyumcu . ortunmek . tanri .

Rüya Tabirleri

 

Secmeler