Rüya Tabirleri » Rüya Tabirleri

Ölüden Bir Şey Alıp Vermek

Rüyada Ölüden Bir Şey Alıp Vermek görmek ile alakali tabirler, Rüyada Ölüden Bir Şey Alıp Vermek görmek ne anlama gelir, Ölüden Bir Şey Alıp Vermek nasil tabir edilir? Diyanet rüya tabirlerine göre ve Ölüden Bir Şey Alıp Vermek dini rüya tabirlerinde Ölüden Bir Şey Alıp Vermek anlami tabiri

Seyyid Süleyman : Ibn-i Sirin demiştir ki: Bir ölünün kendisine yıkanmış bir elbise verdiğini gören, zengin olur. Bir ölünün kendisine verdiği elbiseyi giydikten sonra çıkarıp ölüye iade ettiğini görenin ailesinden biri vefat eder. Sayet rüya sahibi elbiseyi geri vermezse, mal kazanır. Ölünün, verdiği elbiseyi geri istemesi; onun duaya ihtiyacı olduğuna işarettir. Bir ölünün eski elbisesini verdiğini gören, fakir düşer. Ölünün kendisi Kur'an veya dinle ilgili başka bir kitap verdiğini gören, ibadet ve hayra muvaffak olur. Meyyite bir şey satmak; o maddenin pahalanacağına delalettir. Ölünün kendisine verilen bir şeyi reddetmesi; zararla yorumlanır.
Ebu Said'ül Vaaz diyor ki: Bir ölüden iyi bir şeyler alanın; rızkı genişler, hayra nail olur. Ölünün kendisine sarık verdiğini gören, makam sahibi olur. Fakat, meyyitin takke vermesi, zarar ve sonunda iyileşilecek bir hastalıktır. Ölüden bal almak; ümit edilmeyen yerden mal kazanmaktır. Bir ölünün kendisine ilim öğrettiğini gören, dinde salaha (kurtuluşa) erer. Vefat etmiş amcasından veya halasından bir şey alan, mirasa konar. Selamete çıkar.
Bazı tabircilere göre, ölüden bir şey almak; iyi, vermek; fenadır. Ölüden zehirli yahut sokucu bir şey almak iyi değildir. Ölünün kötü bir şey yaptığını görmek; onun ahiret hayatı için iyi değildir.
Danyal (A.S.

---
Ölüden Bir Şey Alıp Vermek rüya tabirini baktiniz. Alfabatik listeden diger kelimelere de göz atabilirsiniz

Bize Yazinizayirt . dalkavukluk . dikis . icguvey . iltihabi . kozmotik . padisah . tamu .

Rüya Tabirleri

 

Secmeler