Rüya Tabirleri » Rüya Tabirleri

Ölünün Dirilmesi

Rüyada Ölünün Dirilmesi görmek ile alakali tabirler, Rüyada Ölünün Dirilmesi görmek ne anlama gelir, Ölünün Dirilmesi nasil tabir edilir? Diyanet rüya tabirlerine göre ve Ölünün Dirilmesi dini rüya tabirlerinde Ölünün Dirilmesi anlami tabiri

Seyyid Süleyman : Rüyasında bir ölünün bilhassa güleryüzle dirildiğini gören, sevinir. Vefat etmiş babasının güleç yüzle ve temiz elbiseyle dirildiğini gören; arzusuna kavuşur, makam sahibi olur, işleri düzelir. Aksi ise iyi değildir. Validesinin dirildiğini gören, feraha çıkar. Ölmüş karısının yaşadığını gören, fakirliğe düşer. Vefat etmiş oğlunun yaşadığını gören, düşmanını affeder. Kızının dirildiğini gören, üzüntüden kurtulur. Vefat etmiş oğlunun yaşadığını gören kadının, kızı olur. Kızının yaşadığını gören kadın, erkek doğurur. Erkek kardeşinin yaşadığını gören kadının, kayıp kimsesi gelir. Bir ölüyü dirilten, bir kafirin müslüman olmasına vesile olur. Ölmüş kız kardeşinin yaşadığını gören kadın, zaaftan kurtulur. Kuvvetlenir.
Cabir'ül Mağribi diyor ki: Babasının yahut annesinin güleç yüzle dirildiklerini gören, kusur işler. Kız kardeşinin dirildiğini gören, çok mes'ut olur. Amcasının veya dayısının dirildiğini görenin, şanı yüce olur. Dostlarından birinin hayata döndüğünü gören, sevineceği bir haber alır. Erkek kardeşinin dirildiğini görenin kuvveti artar.
Ibn-i Sirin şöyle diyor: Ölünün rüyada ölmediğini söylemesi, onun ahiretteki rahatına işarettir. Bir ölünün sevinçli bir halde evine girdiğini gören sadaka verir, sevap kazanır ve o ölü için yapılan dualar kabul olur. Ölüyü öfke içinde görmek; vasiyetinin yerine getirilmediğine delalettir.

---
Ölünün Dirilmesi rüya tabirini baktiniz. Alfabatik listeden diger kelimelere de göz atabilirsiniz

Bize Yazinizasagi . cizgili . donen . hirslandirmak . ittihaz . kurtyenigi . parcalanmak . tekamul .

Rüya Tabirleri

 

Secmeler