Rüya Tabirleri » Rüya Tabirleri

Öküz

Rüyada Öküz görmek ile alakali tabirler, Rüyada Öküz görmek ne anlama gelir, Öküz nasil tabir edilir? Diyanet rüya tabirlerine göre ve Öküz dini rüya tabirlerinde Öküz anlami tabiri

İhya Rüya Tabirleri : Bakınız: Sığır.


Seyyid Süleyman : Rüyasında siyah bir öküze bindiğini gören, devlet hizmetine girer ve bundan faydalanır. Sarı öküze binmek; hastalıktır. Bir öküzün boynuzlarıyla, bulunduğu yerden uzaklaşan, azl edilir. Zarar görür. Yalnız boynuzladığını görmek, aile yüzünden üzülmektir. Öküz eti, bir alimin malına işaret eder. Derisi onun itibarıdır.
Cabir'ül Mağribi'ye göre iş gören bir öküzün kesilip parçalandığını görmek; bir şahsın katledilerek malının taksimine, çalışmayan bir öküzün kesildiğini görmek; o mekandaki muhteşem bir zatın vefatına işarettir. Bir öküzü katl edip etini yiyen, onun sahibini kahrederek malını alır. Zayıf ve rengarenk öküzlerin gezdiklerini görmek; bulaşıcı hastalığa, semiz öküzler ise; hayır ve berekete, tarlayı öküzle sürmek; bol ni'mete işarettir.
Ismail El'Eş-as demiştir ki: Bir öküzle uğraştığını gören, kıymetli bir zatla düşmanlık eder. Galip gelen dünyada kazanır.
Ibn-i Sirin diyor ki: Semiz öküzler görmek, berekettir. Zayıf ise bunun zıddıdır. Öküz eti maldır.
Cabir'ül Mağribi şöyle diyor: Öküzün kendisiyle konuştuğunu gören, hayret edilecek derecede refaha nail olur. Bir öküzü katledip etini yiyen, onun sahibini kahreder ve malını alır. Ayrıca bkz. Sığır.

---
Öküz rüya tabirini baktiniz. Alfabatik listeden diger kelimelere de göz atabilirsiniz

Bize Yazinizagarmak . defterhane . diyet . igva . inkar . kor . peklik . tehammur .

Rüya Tabirleri

 

Secmeler