Rüya Tabirleri » Rüya Tabirleri

Elmas

Rüyada Elmas görmek ile alakali tabirler, Rüyada Elmas görmek ne anlama gelir, Elmas nasil tabir edilir? Diyanet rüya tabirlerine göre ve Elmas dini rüya tabirlerinde Elmas anlami tabiri

Tiflisi Tabirleri : » Çağdaş Ulema: Elmas görmek; iyi bir geleceğiniz olacağına…

Birkaç elmasa sahip olduğunuzu görmek; maddî durumunuzun iyi olacağına işarettir.


Diyanet Ruya : Rüyada elmas görülmesi; kibirli ve gösterişi seven ve hiçbir özelliği de olmayan bir kadınla yorumlanır. Bir kimsenin rüyasında bir elmas yüzük satın alıp parmağına taktığını görmesi; böyle bir kadınla evleneceğine, kişinin rüyasında bir elmas yüzüğü parmağından çıkarıp bir başkasına verdiğini görmesi; o kişinin hanımını boşayacağına yorumlanır.


İhya Rüya Tabirleri : Elmasçı görmek dindar, ilim ehli birine delalet eder. (Ayrıca Bakınız; Pırlanta.)


Seyyid Süleyman : elmas ve pırlanta görmek; mağrur ve kibirli, görünüşünden başka hiç bir meziyeti olmayan muzır, eziyet eden, debdebeye, gösterişe meyilli bir kadın ile tabir olunur. Bir elmas yüzük alıp parmağına takan, böyle bir kadınla evlenir. Yüzüğü parmağından çıkarıp birine veren; karısını boşar. Kadın başkasıyla evlenir. Lekesiz parlak taş; güzel kadına, lekeli ve donuk elmas ise; çirkin kadına delalet eder.
Bazıları demişlerdir ki: Rüyada elmas ve pırlanta görmek iyi değildir. Çünkü faydasızlığa, gösterişe, tantanaya ve dışarıya meyilli olmaya işarettir. Bir rivayete göre birçok elmasa malik olan; ihtiyaca duçar olur.
Kirmani demiştir ki: Rüyada elmas ve pırlanta ile yapılmış süslenmiş zinetler görmek, erkek için üzüntü, kadın için ferah ve sevinçtir.


MollaCami Tabiri : Rüyada elmas görmek mağrur, kibirli, görünüşten başka hiç bir meziyeti olmayan, gösterişe yönelen bir kadına işarettir. Bir elmas yüzük alıp parmağına taktığını gören, böyle bir kadın ile evlenir.---
Elmas rüya tabirini baktiniz. Alfabatik listeden diger kelimelere de göz atabilirsiniz

Bize Yazinizaktarma . azil . asagilik . benzetmek . behresiz . buyukluk . cahil . cekilmek .

Rüya Tabirleri

 

Secmeler