Rüya Tabirleri » Rüya Tabirleri

Nahl Suresi

Rüyada Nahl Suresi görmek ile alakali tabirler, Rüyada Nahl Suresi görmek ne anlama gelir, Nahl Suresi nasil tabir edilir? Diyanet rüya tabirlerine göre ve Nahl Suresi dini rüya tabirlerinde Nahl Suresi anlami tabiri

Diyanet Ruya : Rüyada Nahl Sûresi'nin okunduğunun görülmesi değişik şekillerde yorumlanır. İbn-i Sîrîn'in yorumuna göre: Bir kimsenin rüyasında bu sureyi okuduğunu veya okuyan birisinden dinlediğini görmesi; o kimsenin helal rızık ile rızıklanacağına ve müslümanlar tarafında da çok sevileceğine delalet eder. Hz. Ömer’in (r. a. ) yorumuna göre: O kimsenin mal ve rızkı Allah tarafından saklı tutulur. O kimsenin dünyada sıkıntı yüzü görmeyeceğine, âfet ve musibetlerden emin olacağına, halinin güzel ve vücudunun sıhhatli olacağına işaret eder. İmam-ı Nablusi'nin yorumuna göre: Rüyasında bu sûreyi okuyan kimsenin âlim olacağına, hasta ise şifa bulacağına ve helal rızka kavuşacağına yorumlanır.


Seyyid Süleyman : Ömer Ibn-i Hattab (R.A.) ın kavline göre bu sureyi tamamen veya kısmen okuyan yahut okunduğunu görenin rızkını ve malını Yüce Allah muhafaza eder.
Ibn-i Sirin diyor ki: Helal rızkla ile rızıklanır. Dindar insanlar tarafından sevilir.
Kirmani'ye göre, felaketten muhafaza olur. Dindar, iyi bir insan olup sağlık ve afiyetle yaşar.
Cafer-i Sadık şöyle diyor: Allah (C.C.) ona ilim ve hikmet nasip eder. Hasta ise, şifaya kavuşur.
Abdulgani'en Nablusi demiştir ki: Ulemadan (alimler-den) olur. Hastaysa, sıhhat bulur. Helal rızkla rızıklanır.

---
Nahl Suresi rüya tabirini baktiniz. Alfabatik listeden diger kelimelere de göz atabilirsiniz

Bize Yazinizakide . dallanmak . despotluk . gocen . icki . kurevi . nefais . tarakcilik .

Rüya Tabirleri

 

Secmeler