Rüya Tabirleri » Rüya Tabirleri

Leyl Suresi

Rüyada Leyl Suresi görmek ile alakali tabirler, Rüyada Leyl Suresi görmek ne anlama gelir, Leyl Suresi nasil tabir edilir? Diyanet rüya tabirlerine göre ve Leyl Suresi dini rüya tabirlerinde Leyl Suresi anlami tabiri

Diyanet Ruya : Bir kimsenin rüyasında Leyi Sûresi'ni okuduğunu veya okuyan bir başkasından dinlediğini görmesi; o kimsenin hiç bir zaman malının zekâtını tam olarak vermediğine, bir başkasına yardımda bulunur ise de hayır göremeyeceğine, zarara uğrayacağına, rızkını kazanmakta birtakım güçlüklerle karşılaşacağına, ancak gece-gündüz kendisini ibâdete vererek neticede şehid olarak öleceğine işaret eder.


Seyyid Süleyman : Ibn-i Sirin'in kavline göre, bu Sureyi rüyasında tamamen veya kısmen okuyan yahut okunduğunu gören; zekatını ya noksan verir, ya hiç vermez.
Kirmani'ye göre, rüya sahibi Allah'ın yardımıyla gece ibadetinde bulunur. Bir insana iyilikte bulunur, mukabilinde nankörlük görüp, zarara uğrar.
Cafer-i Sadık buyuruyor ki: Felaketten muhafaza olur.
Abdulgani'ye göre, rızkını güçlükle temin eder.
Nafi ve Ibn-i Kesir'in yorumları ise şöyle: Rüya sahibinin rızkı az olur. Gece gündüz ibadet eder ve şehadet mertebesine ulaşır.

---
Leyl Suresi rüya tabirini baktiniz. Alfabatik listeden diger kelimelere de göz atabilirsiniz

Bize Yaziniz
ciziltili . dalga . gidasiz . guna . kilicbaligi . olmaz . seriatci . zemberekli .

Rüya Tabirleri

 

Secmeler