Rüya Tabirleri » Rüya Tabirleri

Lal

Rüyada Lal görmek ile alakali tabirler, Rüyada Lal görmek ne anlama gelir, Lal nasil tabir edilir? Diyanet rüya tabirlerine göre ve Lal dini rüya tabirlerinde Lal anlami tabiri

Diyanet Ruya : Bir kimsenin rüyasında kendisine tanınmış bir kişinin lal taşı Verdiğini görmesi; o kimsenin yakın akrabalarından güzel bir hanımla evleneceğine işaret eder. Eğer taşı veren kimse tanınmış biri değilse, rüya sahihinin evlilik yapacağı hanım da tanınmış bir aileden olmayacağına yorumlanır. Bir hanımın rüyasında kendisine bir lal taşı hediye edildiğini görmesi; o hanımın şansının açıldığına delalet eder. Kendisinin rüyasında bir başkasına lal taşı hediye ettiğini görmesi; o kişi ile yakınlarında bir hanımın evlenmesine aracılık yapacağına delalet eder. Cafer-i Sâdık'ın yorumuna göre: Rüyada lal taşı görülmesi dört şekilde tabir edilir. Bunlar da: Eş, hizmetçi, mal ve itibar. Bir kimsenin iri ve güzel bir lal taşı olduğunu görmesi; kadr ve itibarının artacağına işaret eder.


Seyyid Süleyman : Rüyada lal görmek, güzel, akıllı bir kadınla veya öyle bir cariyeyle tabir olunur. Rüya sahibi hamileyse, güzel bir kız doğurur. La'lin çokluğu, helal maldır.
Cabir'ül Mağribi demiştir ki: Tanıdığı veya tanımadığı bir zatın kendisine lal taşı verdiğini gören, onun akrabalarından güzel bir kadınla evlenir. Rüyasında bir kadının kendisine la'l verdiğini gören,talihli olur. Başka birine la'l veren, onu akrabasından bir kadınla evlendirir. Cafer-i Sadık lal taşını zevce, cariye, mal ve itibarla yorumluyor. Iri lal taşına sahip olanın kıymeti büyük olur.

---
Lal rüya tabirini baktiniz. Alfabatik listeden diger kelimelere de göz atabilirsiniz

Bize Yazinizcarkifelek . damacana . hafik . gozuardinda . kirkagac . nahiv . tadilat . yuzulmek .

Rüya Tabirleri

 

Secmeler