Rüya Tabirleri » Rüya Tabirleri

Kadir Suresi

Rüyada Kadir Suresi görmek ile alakali tabirler, Rüyada Kadir Suresi görmek ne anlama gelir, Kadir Suresi nasil tabir edilir? Diyanet rüya tabirlerine göre ve Kadir Suresi dini rüya tabirlerinde Kadir Suresi anlami tabiri

Diyanet Ruya : Bir kimsenin rüyasında Kadir Suresini okuduğumu veya okuyan birisinden dinlediğini görmesi; o kimsenin makamını Sürmedikçe dünyadan âhirete gitmeyeceğine, ömrünün uzun olacağına, istediği şeyleri elde edeceğine, yaptığı işlerin karşılıklarını fazlasıyla alacağına, dünya ve âhirette kadir ve kıymetinin artacağına işaretle yorumlanır.


Seyyid Süleyman : Ibn-i Sirin demiştir ki; Bu Sureyi rüyasında kısmen veya tamamen okuyan yahut okunduğunu gören, yaptığı sevaplarının derecesini ve kazandığı makamını görmedikçe ölmez.
Kirmani diyor ki: Ömrü uzun olur, arzusu yerine gelir ve zafer kazanır. Amelinin mükafatı ümit ettiğinden kat kat iyi olur.
Cafer-i Sadık buyuruyor ki; Dünya ve ahirette kadri yüce olur.
Abdulgani şöyle diyor: Ameli iyi, hali güzel, sevabı büyük olur.
Ibn-i Kesir ve Nafi şöyle diyorlar; Ihtiyarlığın son bunaklık günlerine kadar yaşar, dünya ve ahirette muteber olur.


MollaCami Tabiri : Bir kimsenin rüyada Kadr süresini veya ondan bir parçayıokuduğum veya kendi üzerine okundugunu görmesi, hayırlı işe. halin güzelliğine, çok sevaba, uzun ömre, sadık söze ve şanın yüceliğine işarettir.---
Kadir Suresi rüya tabirini baktiniz. Alfabatik listeden diger kelimelere de göz atabilirsiniz

Bize Yazinizbedbahtlik . cirpici . emek . hatve . ketenhelvasi . musavver . seyreklesmek . ufak .

Rüya Tabirleri

 

Secmeler