Rüya Tabirleri » Rüya Tabirleri

Imar Etmek

Rüyada Imar Etmek görmek ile alakali tabirler, Rüyada Imar Etmek görmek ne anlama gelir, Imar Etmek nasil tabir edilir? Diyanet rüya tabirlerine göre ve Imar Etmek dini rüya tabirlerinde Imar Etmek anlami tabiri

Seyyid Süleyman : Mescid'ül Haram, Mescid-i Nebevi ve Beyt'ül Mukaddes'ten birinde tamirat yaptığını gören, Allah katında makbul sayılacak bir iyilikte bulunur. Kıymeti ve makamı yüksek olur. Dünya işlerinde temkinli davranır. Bir camii ve mescidi Allah (C.C.) rızası için tamir eden; dindarlar zümresine katılır. Sevaba nail olur. Mescid, minare, tekke gibi bir yerin ma'mur olduğunu görmek; Islamda kuvvettir. Bir rivayete göre, o bölge hükümdarının selametidir.
Cafer-i Sadık (R.A.) buyurmuştur ki: Bu rüya, dört türlü tabir olunur. Bunlar: Dünya işlerinde kolaylık ve iyilik, hayır ve menfaat, murada nail olmak, ticaret ve kazançta genişlik. Bir kemer yaptığını gören, cariye alır. Tamir edilmesi icap etmeyen bir yeri imara çalışan, nefsine kaldıramayacağı şeyi yükler.
Kirmani diyor ki: Bir aş evini veya bunun gibi bir hayır müessesesini imar eden, ahireti istiyorsa; güzel ameller işler. Dünyadan talebi varsa; refaha çıkar. Bir evi yahut içinde oturulacak başka bir şeyi imar eden, haram veya helal bir kadınla beraber olur. Vefat etmiş babasının bir şeyi tamir edip yükselttiğini gören; merhumun her haline varis olur. Sayet babası hayatta ise, rüya ona aittir. Evinde veya bulunduğu mahalde işçilerin çalıştığını gören, akrabalarıyla düşman olur yahut bir dostundan ayrılır.

---
Imar Etmek rüya tabirini baktiniz. Alfabatik listeden diger kelimelere de göz atabilirsiniz

Bize Yazinizbel . ciplaklik . fa-al . hecelemek . karniyarik . mezheb . sevimsiz . tutamakli .

Rüya Tabirleri

 

Secmeler