Rüya Tabirleri » Rüya Tabirleri

Fesleğen

Rüyada Fesleğen görmek ile alakali tabirler, Rüyada Fesleğen görmek ne anlama gelir, Fesleğen nasil tabir edilir? Diyanet rüya tabirlerine göre ve Fesleğen dini rüya tabirlerinde Fesleğen anlami tabiri

İhya Rüya Tabirleri : Bu hoş kokulu bitki eşe, dosta, çocuğa, ilim meclisine, güzel ve etkili söze, sanat ve beddi duygulara, Koparılmış fesleğen hüzne delalet eder.


Seyyid Süleyman : Rüyada rengi ve kokusu güzel fesleğen görmek; evlada, yerden söküp koparmaksa; üzüntü ve göz yaşına işarettir.
Cafer-i Sadık (R.A.) demiştir ki: Fesleğen şunları temsil eder: Zevce, cariye, dost, evlat, güzel söz, ilim meclisi, iyi sanat. Bostanda, bahçesinde veya hanesinde fesleğen görmek; menfaat ve hayır husulüne delalet eder.
Cabir'ül Mağribi diyor ki: Mevsiminde fesleğen satmak; iyidir. Buna mukabil mevsimi haricinde fesleğen satmak; hayra yorulmaz. Vakitsiz fesleğen görmek veya sahip olmak; güzel sözlü, asil bir zat ile arkadaşlığa işarettir. Rüyasında fesleğen söküp kopardığını gören, böyle bir arkadaştan ayrılır.
Ibn-i Sirin'e göre; rengi, kokusu güzel ve taze fesleğen gören; şeref ve makam sahibi olur. Fesleğen sultani denen cinstense, tabir daha kuvvetlidir. Rengi solmuş, sararmış fesleğen görmek; hastalık habercisidir.
Kirmani için sultani fesleğen, evlada işarettir. Koparıp atmak, hüzün ve ağlamaktır.
Cafer-i Sadık'a göre, sultani fesleğen rüyada şunların temsilcisidir: Izzet, şeref, oğul, dost, güzel söz, ilim meclisi, marifet ve güzel isim.
Bazıları demişlerdir ki: Fesleğen ve emsali çiçekler, yerde ve saksıda olurlarsa, evlat ile yorumlanırlar. Koparılmış fesleğeni evinde veya evinin önünde gören, üzülür, göz yaşı döker. Bir başka görüşe göre fesleğen, kadının sembolüdür. Saksıda veya ocaktaki fesleğene sahip olan, bir kadınla evlenir.


MollaCami Tabiri : Fesleğeni rüyada görmek, genellikle hayra işaret eder.Rüyayı gören bekarsa, yakında hayırlı bir izdivaç yapacagina, evli ise eline para ve mal geçecegine işaret eder.---
Fesleğen rüya tabirini baktiniz. Alfabatik listeden diger kelimelere de göz atabilirsiniz

Bize Yazinizcemberlemek . centilmenlik . hamiyetsiz . karadenizli . mavna . pisiriklik . tamburaci . yunani .

Rüya Tabirleri

 

Secmeler