Rüya Tabirleri » Rüya Tabirleri

Fatır Suresi

Rüyada Fatır Suresi görmek ile alakali tabirler, Rüyada Fatır Suresi görmek ne anlama gelir, Fatır Suresi nasil tabir edilir? Diyanet rüya tabirlerine göre ve Fatır Suresi dini rüya tabirlerinde Fatır Suresi anlami tabiri

Diyanet Ruya : Bir kimsenin rüyasında bu sûreyi okuması veya okuyan bir kimseden dinlediğini görmesi; o kimse için bütün zevk kapılarının açılmış olacağına, Allah katında sevilen bir kimse olduğuna, düşmanlarına üstün geleceğine, keder ve üzüntü nedir bilmeyeceğine yorumlanır.


Seyyid Süleyman : Ibn-i Sirin (R.A.) diyor ki: Bu Sureyi tamamen veya kısmen okuyan yahut okunduğunu işiten, amellerinde meleklerle aynı safta, onlar gibi olur.
Kirmani'ye göre, taat ve ibadetine devam eder, düşmanına karşı yardım alır ve muzaffer olur.Cafer-i Sadık buyuruyor ki: Rızk kapıları, rüya sahibinin yüzüne açılır.
Abdulgani'en Nablusi için bu rüyanın yorumu şöyle: Rabb-ül Alemin'in rızasına mazhar olur. Melekler kendisi için istiğfar ederler.
Ibn-i Kesir ise şunları söylüyor: Arzusu kabul edilir. Kıyamet günü, istediği kapıdan Cennet'e girer.
Nafi'ye göre: Düşmanına karşı yardım görür ve zafer kazanır.


MollaCami Tabiri : Rüyada bu sureyi veya ondan bir ayeti okuduğunu görmek, okimse için mukarrebin meleklerinin istiğfarda bulunmasına kıyamet günü cennet kapılarının açılacağına ve onun düşmanına galip gelmesine işarettir.---
Fatır Suresi rüya tabirini baktiniz. Alfabatik listeden diger kelimelere de göz atabilirsiniz

Bize Yazinizcatikkas . ceviz . hafiye . kalburkemigi . ma-zul . peynirlenmek . takat . yilancil .

Rüya Tabirleri

 

Secmeler