Rüya Tabirleri » Rüya Tabirleri

Deccal

Rüyada Deccal görmek ile alakali tabirler, Rüyada Deccal görmek ne anlama gelir, Deccal nasil tabir edilir? Diyanet rüya tabirlerine göre ve Deccal dini rüya tabirlerinde Deccal anlami tabiri

Tiflisi Tabirleri : » İbn-i Sîrîn: Rüyada deccalı görmek; insanları yoldan çıkaran, dili ve kalbi aynı olmayan kötü kişiye işaret eder.

» Kirmanî: Deccalı belirli bir yerde görmek; orada fitne çıkacağına, yalancı ve kötü insanların orada bir araya geleceklerine, yapacakları şeylerde hayır ve bereketin olmayacağına işarettir.


Nablusi Rüya Tabirleri : Rüyada deccalın çıktığını görmek, düşmanın saldırmasına ve yeryüzünde kan dökülüp fitne ve fesadın ortaya çıkmasına delalet eder. Rüyayı gören misafir ise onun yolu kesilir. Deccalı görmek kafir şehirlerinden bir şehrin fethedilmesine delalet eder. Deccalı görmek, sihir ve yalana ve ona arkadaş olan yahut onun sıfatına intikal ettiğini gören kimse için afat ve belaya delalet eder.
Bazan da deccalın çıktığım görmek, salih kimselerin hakların helak olmaları için Allah'ü Teala'ya dualarından sonra yahudilerin hallerinin halas olmasına delalet eder. Fakat deccalın rüyada geçtiği ve uğradığı yerler, üzüntü, keder, şiddet, zulüm ve Iıububat ve emlakta büyük afetin meydana çıkmasına, yahut yağmurun yağmamasından dolayı hayrın men edilmesine delalet eder.


Diyanet Ruya : Rüyada deccal görülmesi, düşmanların saldıracağına, yeryüzünde kan dökülüp fitne ve fesadın ortaya çıkacağına delalet eder. Eğer bu rüyayı gören yolcu ise, o kimsenin yolunun kesileceğine işaret eder. Rüyasında deccal gören kimsenin evinde dedikodu sözlerinin artacağına, fitne ve ayrılık olacağına yorumlanır. Bir kimsenin rüyasında deccalı görmesi; o kimsenin, hilekâr, yalancı ve arabozucu bir kimse olduğuna delalet eder.


İhya Rüya Tabirleri : Yalancıya, sihirbaza ve önderlik uğruna her türlü hile ve yönteme baş vuran kimseye, Deccal, insanları doğru yoldan ayıran sapkın önderlere, küfürde ileri giden azgın insanlara, Deccalın çıktığını görmek fitne ve kaosun yayılmasına, ardından kafir yurtlaarının ve şerilerinin fethedilmesine, müslümanların mutlak galibiyetine ve inançsızların uğrayacağı en büyük dünya azap ve yenilgisine delalet eder.

---
Deccal rüya tabirini baktiniz. Alfabatik listeden diger kelimelere de göz atabilirsiniz

Bize Yazinizagartma . amberli . aykiri . arsa . bando . batini . borc . bunamak .

Rüya Tabirleri

 

Secmeler