Rüya Tabirleri » Rüya Tabirleri

Davul

Rüyada Davul görmek ile alakali tabirler, Rüyada Davul görmek ne anlama gelir, Davul nasil tabir edilir? Diyanet rüya tabirlerine göre ve Davul dini rüya tabirlerinde Davul anlami tabiri

Tiflisi Tabirleri : » İmam Cafer Sadık (a.s): Rüyada davul çalmak; hiçbir hayrı olmayan yalan-yanlış sözler işiteceğinize veya cahilce yapılan ve sonu boş olan aleni işe veyahut da görünüşte şirin ama yalanla süslenmiş sözler söyleyen, gerçekte ise dedikodu eden ve çirkin sözler sarf eden kişiye işarettir.

» Allame Meclisî: Birinin evinde davul, zurna vs. çaldıklarını görmek; ev sahibinin şöhret bulacağına işarettir.

» Müellif: Davul, kötü habere, yalan söze ve alenen yapılan işe işaret eder. Tüm bunlar, rüyada onu çalan kimseye yorulur.

» İbn-i Sîrîn: Davul çalmak boş ve yalan sözlere işarettir.

Davulla birlikte ney çalıp oynadığınızı görmek; üzüntü, sıkıntı ve musibete…

Tek başınıza davul çaldığınızı görmek; boş ve asılsız sözler söyleyeceğinize…

Davul çalıp oynamak; üzüntü ve sıkıntıya işarettir.

» Kirmanî: Davul çalmak, hiçbir faydası olmayan boş ve karmaşık işler yapacağınıza ve insanlara yalan yere söz vereceğinize işarettir.


Nablusi Rüya Tabirleri : Rüyada görülen davul boş bir haberdir. Davulu olan bir kimse, kavat, koğucu veya şarap satan bir kimse ile tabir edilir. Evinde davulla oynadığını ve çağırıp - bağırdığını gören kimseye, bir musibet erişir. Rüyada kendisinin davula dönüştüğünü görse, bu rüya saçma sapan bir rüya olduğundan batıldır. Kadın tabiatlı, alçak bir adamın davulunu görmek, ayıplı olan bir kadını görmeye delalet eder.
Kadınlara ait davulu görmek, batıl yollarla elde edilen faydası az ve düşmanı çok olan bir ticarete delalet eder.
Bando davulunu görmek, yalan habere, melike ait davulu görmek de, melike haber götüren kimsenin ölümüne delalet eder.
Bazı tabirciler bando davulunu görmek, her halinde Allah (C. C.)a şükür ve hamdeden kimseyi görmeye delalet eder, dediler. Sahur davulu gibi vakti unutturmamak için çalman davulu görmek, haddinden fazla kibirlenen zengin bir kimseyi görmeye delalet eder.
Hac kafilesinde çalınan davulu görmek, rehber ve kılavuza delalet eder. Gaziler için çalman davulu görmek de, böyledir.


Diyanet Ruya : Boş habere, gürültücü kimselere ve ayak takımına, Rehberlik görevi yapan ya da gaza için çalınan davul hayırlı iş ve habere delalet eder. Bir kimsenin rüyasında kadınlara ait davul görmesi; haram yollardan kazanılan, faydası olmayan ve düşmanı çok olan bir ticârete delaletle tabir edilir. Kişinin rüyasında sahur davulu görmesi; o kimsenin haddinden fazla kibirlenen zengin bir kimseyi göreceğine, kişinin rüyasında hac kafilesinde çalman davulu ve gaziler için çalınan davulu görmesi; rehber ve kılavuza yorumlanır.


İhya Rüya Tabirleri : Boş habere, gürültücü kimselere ve ayak takımına, Rehberlik görevi yapan ya da gaza için çalınan davul hayırlı iş ve habere delalet eder.

---
Davul rüya tabirini baktiniz. Alfabatik listeden diger kelimelere de göz atabilirsiniz

Bize Yazinizalti-kose . ag . avrat-avret . arizi . bahri . bayat . biyoloji . cansiz .

Rüya Tabirleri

 

Secmeler