Rüya Tabirleri » Rüya Tabirleri

Dağlamak

Rüyada Dağlamak görmek ile alakali tabirler, Rüyada Dağlamak görmek ne anlama gelir, Dağlamak nasil tabir edilir? Diyanet rüya tabirlerine göre ve Dağlamak dini rüya tabirlerinde Dağlamak anlami tabiri

Tiflisi Tabirleri : » İmam Cafer Sadık (a.s): Rüyada kızgın dağ görmek, zekâtınızı vermediğinize işarettir. "(Bu paralar) cehennem ateşinde kızdırılıp bunlarla onların alınları, yanları ve sırtları dağlanacağı gün (onlara denilir ki): İşte bu kendiniz için biriktirdiğiniz servettir. Artık yığmakta olduğunuz şeylerin (azabını) tadın!"[87]

» Hz. Danyal (a.s): Birini dağladığınızı görmek; çirkin bir söz işiteceğinize veya töhmet altında kalacağınıza…

Bir hastalık yüzünden sırtınızın dağlandığını veya birinin sırtını dağladığınızı görmek; dünya ve ahiret saadetine işarettir.

» İbn-i Sîrîn: Dağlamak; define bulmaya veya mal elde etmeye işarettir.

Vücudunuzda dağ izi olduğunu görmek; dağlanan yerin büyüklüğüne göre define bulacağınıza veya mal elde edeceğinize, elde ettiğiniz malları hayır yollarda harcadığınız takdirde, ahirette Allah'ın azabından güvende olacağınıza, aksi halde ilahî azapla karşılaşacağınıza işarettir.


Diyanet Ruya : Rüyanızda dağlama görmeniz; hastalanacağınıza veya acı söz işiteceğinize işaret eder. Ebu Saîd el-Vâiz'in yorumuna göre: Rüyada dağlama görmek; büyük bir mertebeye yükselme ile yorumlanır. Bir kimsenin rüyasında dağlama görmesi; eğer bir hastalığı iyileştirmek veya önlemek için ise; rüyayı gören kimsenin iyiliğine delalet eder.


İhya Rüya Tabirleri : Göğüste görülen dağlanma halkın işlerini üzerine almaya, Dağlanan yerden kan yahut irin çıkması yöneticilikte uzun süre kalmaya, Dağlanmak yahut birini dağlamak üzücü bir söz işitmeye, töhmetle itham edilmeye, Hastalıktan dolayı dağlanmak sağlığa, Ateşlee dağlanmak zekat vermemeye yahut kötü ve adil olmayan yönetimin emrinde görev kabul etmeye, Dağlanmak bazen acı söz işitmeye, birine aşık olmaya yahut sıkıntılara sabrederek velilik mertebesine ulaşmaya delalet eder.


Seyyid Süleyman : Bu rüya makbul olmayan şeylere sarfedilen malı ifade eder. Bir rivayete göre, rüya sahibinin cimriliğine işarettir. Bazı tabircilere dağlamak; acı sözdür. Makam sahibi bir kişi için evliliğe, işlerinde istikrara, kadın için ise doğuma delalet eder.
Ebu Said'ül Vaaz demiştir ki: Rüya sahibi ehilse; velayete ve yüksek makamlara ulaşır. Hz. Ebu Bekir-i Sıddık (R.A.) bir gün Efendimiz (S.A.V.)'e "Ya Resulullah göğsümde iki dağlama izi gördüm" deyince Hz. Fahr-i Kainat Efendimiz "Iki sene halka idarecilik edersin" cevabını vermişlerdir.
Kirmani demiştir ki: Rüyasında dağlandığını, buradan kan veya irin çıktığını gören; uzun müddet hükumet işlerinde yahut devlet başkanının hizmetinde bulunur. Eğer dağlandığı yerden kan ve irin çıkmazsa bu vazifede çok kalmaz.
Danyal (A.S.)'a göre, dağlandığını veya birini dağladığını gören o şahıstan tatsız bir söz işitir, bundan dolayı çok üzülür. Yahut, bir suç ile itham edilir. Eğer bir hastalığın şifası için dağlanmışsa, rüya sahibi dinde doğru yolu bulur.
Cafer-i Sadık; "Rüyasında ateşle dağlandığını gören zekatını vermez veya askerlik hizmetinde bulunur" diyor.

---
Dağlamak rüya tabirini baktiniz. Alfabatik listeden diger kelimelere de göz atabilirsiniz

Bize Yazinizaci . alman . arlanmak . avam . bacak . baskasi . basak . bulend .

Rüya Tabirleri

 

Secmeler