Rüya Tabirleri » Rüya Tabirleri

Ökçe

Rüyada Ökçe görmek ile alakali tabirler, Rüyada Ökçe görmek ne anlama gelir, Ökçe nasil tabir edilir? Diyanet rüya tabirlerine göre ve Ökçe dini rüya tabirlerinde Ökçe anlami tabiri

Nablusi Rüya Tabirleri : Rüyada görülen ayak ökçesi evlad ile tabir edilir. Bundan dolayı rüyada ayağının ökçesinin olmadığını gören kimsenin halef olacak evladı kalmaz.
Rüyada ayağının ökçesinin kırıldığını veya kesildiğini gören kimsenin, çocuğu ölür. Sol ayak ökçesi, kızlara, sağ ayak ökçesi de, erkeklere delalet eder.
Ökçe insanın din ve dünyasınca akibetine delalet eder.
ökçe, insanın malı veya kendisinden soma bırakacağı evladına delalet eder.
Rüyada ökçenin güzelliği insamn salih amellerine ve o iyi amellerden onu karşılayacak güzel hallere delalet eder.
ökçenin siyahlık ve durumunun değişmesi sapıklığa, itaati bırakıp isyan işlemeye delalet eder:
Bazan da ökçeler: «Vay şu ökçelerin ateşten haline» hadîsinin işaret ettiğine göre, abdestini tam almayan ve suyu azalarının her tarafına ulaştırmayan kimsenin azap edileceğine delalet eder.
Rüyada ayağının ökçesi, kırık olduğunu gören kimse, pişman olacağı bir işi yapmaya çalışır.Diyanet Ruya : Bir kimsenin rüyasında ayak ökçesinin bulunmadığını görmesi; o kimsenin evladı olmayacağına ve kendisinin ölümünden sonra neslinin tükenip devam etmeyeceğine, kişinin rüyasında ökçesinin kırıldığını veya kesildiğini görmesi; o kimsenin çocuğu varsa öleceğine, sol ayak ökçesinin böyle görülmesi; o kimsenin kız çocuğunun öleceğine, sağ ayak ökçesinin böyle görülmesi; o kimsenin erkek çocuğunun öleceğine delalet eder.


İhya Rüya Tabirleri : Ayakkabı topuğu kişinin kendisinden so a bırakacağı mal veya evlâdına, din ve dünyaca ulaşacağı akibete, abdesti ve guslü tam olarak almayan, suyu azalarının her tarafına yaymadan yalapşap abdest alan ve gusleden kimseye; Sağ ökçe erkeklere, sol ökçe kızlara; Topuğunun (ökçesinin) kırık olduğunu görmek pişman olacağı bir iş yapmaya, ökçnin kırılması yahut kesilmesi çocuğunun vefat etmesine, Ökçesinin bulunmadığını görmek, halef olarak arkasında evlâdının kalmayacağına, Ökçede görülen güzellik ve sağlamlık salih amellere ve bunlarla ulaşılacak güzel durumlara, Ökçenin siyahlığı ve onda görülen olumsuz değişiklikler sapıklığa, itaati bırakıp isyana yönelmeye delalet eder. ( Ayrıca bakınız: Topuk.)


MollaCami Tabiri : Rüyada görülen ayak ökçesi evlat ile tabir edilir. Bundan dolayı rüyada ayağının ökçesinin olmadığını gören kimsenin halef olacak evladı kalmaz.Rüyada ayağının ökçesinin kırıldığını veya kesildiğini gören kimsenin, çocuğu ölür. Sol ayak ökçesi kızlara, sağ ayak ökçesi de erkeklere işarettir. Ökçe, insanın din ve dünyasınca akibetine işarettir.Ökçe, insanın malı veya kendisinden so a bırakacağı evladına işarettir.Rüyada ökçenin güzelliği insanın salih amellerine ve o iyi amellerden onu karşılayacak güzel hallere işarettir.---
Ökçe rüya tabirini baktiniz. Alfabatik listeden diger kelimelere de göz atabilirsiniz

Bize Yazinizbobin . dermeyan . hamiziyet . ittibaan . kestaneturpu . mirasyedi . panama . sidk .

Rüya Tabirleri

 

Secmeler