Rüya Tabirleri » Rüya Tabirleri

Rahmet Etmek

Rüyada Rahmet Etmek görmek ile alakali tabirler, Rüyada Rahmet Etmek görmek ne anlama gelir, Rahmet Etmek nasil tabir edilir? Diyanet rüya tabirlerine göre ve Rahmet Etmek dini rüya tabirlerinde Rahmet Etmek anlami tabiri

Nablusi Rüya Tabirleri : Bir kimse rüyada, zayıfları esirgeyip acıdığını görse, o kimsenin dini kuvvetli olur. Kendisinin acınıp esirgendiğini görse, günahları mağfiret edilir. Bir kimse Allah Teala Hazretleri'nin rahmetinin kendi üzerine indiğini görse, o kimse nimetle rızıklandırılır. Kendisini merhametli, sevinçli bir halde görse Kur'an-ı ezberler.


Diyanet Ruya : Bir kimsenin rüyasında zayıf kimselere acıdığını görmesi; o kimsenin dini yönünün kuvvetli olduğuna, kişinin rüyasında kendisine açındığını ve esirgendiğini görmesi; o kimsenin günahlarının affedileceğine yorumlanır. Rüyanızda Allah'ın rahmetinin üzerinize indiğini görmeniz; sizin nimetlerle rızıklandırılacağınıza, rüyanızda kendinizi merhametli ve sevinçli bir halde görmeniz; Kur'an-ı Kerîm'i ezberleyeceğinize delalet eder.


İhya Rüya Tabirleri : Güçsüzleri bağışlamak din kuvvetine, Acınıp esirgendiğini görmek bağışlanmaya, Allah'ın rahmetinini üzerinde olduğunu görmek minet ve rızka delalet eder. ( Ayrıca Bakınız; Bağışlamak.)

---
Rahmet Etmek rüya tabirini baktiniz. Alfabatik listeden diger kelimelere de göz atabilirsiniz

Bize Yaziniz
bodur . dolgunluk . genclesmek . ikbal . kiritmak . mefluc . munceli . safir .

Rüya Tabirleri

 

Secmeler