Rüya Tabirleri » Rüya Tabirleri

Insan

Rüyada Insan görmek ile alakali tabirler, Rüyada Insan görmek ne anlama gelir, Insan nasil tabir edilir? Diyanet rüya tabirlerine göre ve Insan dini rüya tabirlerinde Insan anlami tabiri

Nablusi Rüya Tabirleri : Bir kimse rüyada tanımadığı ve kimseye de benzetemediği bir insanı görse, o adam rüyayı görenin nefsidir. Allah O'na göstermiştir. Eğer rüyayı gören, o kimseye hayır iş işlemişse kendi fiilidir. Bazan bu rüya, rüyayı görenin rızık ve ecelinin son haddinde olduğunu gösterir.
Eğer iki kişi görse, korkusu varsa korkudan emin olur. Eğer üç kişi görse bu rüya sahibinin haram şeyleri (günahları) işlemekten kendisini muhafaza etmesine delalet eder.
Tanıdığı birisini görse, o adamdan veya ona benzer birisinden bir-şey alır, kendisinin o adamdan sevdiği bir şeyi aldığını görse, ondan ümit ettiği bir şeyi alır.
Gördüğü adam makam sahibi birisi ise ve ondan da yeni bir gömlek aldığını görse, makam sahibinin yerine tayin edilir. Eğer o kimseden ip aldığını görse rüya sahibi ondan ümidini keser ve aralarmda düşmanlık ve buğz meydana gelir.
Insanlardan ma'ruf ve meşhur kimse hakkında görülen rüya, nefsine, yahut cinsine, yahut da benzerine veya şehir ve sanatına delalettir. Bir kimse tanıdığı bir insanın rüyada yüksek rütbe sahibi olduğunu veya bulunduğu rütbeden düştüğünü yahut da o kimseye bir afet ve belamn geldiğini görse, gördüğü gibi o adama hayır ya da şerrin geleceğine alamettir.
Bu da, ya misli misline veya müsavi olarak o adam hakkında cari olur.


İhya Rüya Tabirleri :
 • Rüyada görülen ve tanınmayan kimse, insanın kendi nefsidir:
 • Bu bilinmeyen fakat insanın kendi nefsini temsil eden kimse iyi ise insanın kendisi iyi, kötü ise kendisi de kötüdür.
 • Bazen bu rüya, ömrünün son günlerini yaşadığına, tövbe ederek, vasiyet yazarak hazırlık yapmasına delalet eder.
 • Tanınınmayan iki kişi korkudan emin olmaya, üç kişi günahlardan kaçınmaya,
 • Tanıdığı kimseyi görmek, ondan yahut ona benzeyen birinden bir şey almaya,
 • Tanıdığı birinden bir şey almak, o kimseden ümit ettiği şeye nail olmasına,
 • Tanıdığı birine bir iyilik isabet ettiğini görmek, bunun aynen gerçekleşmesine, tersi olursa, o kimse için bir ikaz ve uyarıya delalet eder.

 • ---
  Insan rüya tabirini baktiniz. Alfabatik listeden diger kelimelere de göz atabilirsiniz

  Bize Yaziniz  bahane . defterdar . gayretkes . hiyar . katir . lezzetsiz . muftehir . saha .

  Rüya Tabirleri

   

  Secmeler