Rüya Tabirleri » Rüya Tabirleri

Dabbetü'l-arz

Rüyada Dabbetü'l-arz görmek ile alakali tabirler, Rüyada Dabbetü'l-arz görmek ne anlama gelir, Dabbetü'l-arz nasil tabir edilir? Diyanet rüya tabirlerine göre ve Dabbetü'l-arz dini rüya tabirlerinde Dabbetü'l-arz anlami tabiri

Nablusi Rüya Tabirleri : Rüyada Dabbetü'l-arz 'ın çıktığını görmek, rüya sahibinin Melikler için haberleri ve vak'aları teftiş edip araştırmasına delalet eder. Çünkü bu hayvan habercidir. Özellikle bu hayvana binmiş veya sahip olmuş olursa. Bazan da bu hayvanın çıktığını görmek iyilikle emredip kötülükten nehyetmeye, müminlerin galip ve zafere ermelerine, münafıkların da helak olmasına delalet eder.


Diyanet Ruya : Bir kimsenin rüyasında Dabbetü'l-Arz'ın çıktığını görmesi; o kimsenin devlet başkanı adına haberleri ve olayları teftiş edip araştıracağına yorumlanır. Çünkü Dabbetü'1-Arz denilen hayvan habercidir. Özellikle bir kimsenin rüyasında bu hayvana sahip olduğunu ve bindiğini görmesi; o kimsenin habercilik konusunda uzman bir kimse olduğuna delalet eder. Bazen de rüyada bu hayvanın çıktığını görmek; rüya sahibinin iyiliği emredip kötülükten sakındırmasına, mü'minlerin zafer kazanacaklarına ve münafıkların da helak olacaklarına işaret şeklinde yorumlanmaktadır.

---
Dabbetü'l-arz rüya tabirini baktiniz. Alfabatik listeden diger kelimelere de göz atabilirsiniz

Bize Yaziniz




bademlik . cirislenmek . ebeveyn . haysiyetli . ilmihal . kasa . mahalle . mukarreb .

Rüya Tabirleri

 

Secmeler