Rüya Tabirleri » Rüya Tabirleri

Affedilmek

Rüyada Affedilmek görmek ile alakali tabirler, Rüyada Affedilmek görmek ne anlama gelir, Affedilmek nasil tabir edilir? Diyanet rüya tabirlerine göre ve Affedilmek dini rüya tabirlerinde Affedilmek anlami tabiri

Nablusi Rüya Tabirleri : Cezaya müstahak olan günahkâr bir kimsenin rüyada Cenab-ı Hak tarafından suç ve kusurlarının affedildiğini görmesi: «(Habibim), o küfredenlere söyle ki eğer (sana düşmanlıktan vazgeçerlerse geçmiş günahları) yargılanacaktır.» (*) mealindeki âyet ile «(Habibim) iman edenlere söyle: Allah (C.C.)'ın günleri (nin çatıp geleceği) ni ümid etmeyenleri (n ezalarına) aldırış etmesinler. Çünkü (Allah) (C.C.) herhangi bir kavme (ancak) kazanmakta olduklarıyla mukabele eder.» (**) mealindeki âyet gereğince o kimsenin, doğru birisi olduğuna veya kefaret vermesine delâlet eder.

(*)Sûre-i Enfal, âyet: 38.
(**)Sûre-i Câsiye, âyet: 14.


Diyanet Ruya : Rüyanızda bir mahkeme salonunda bir hâkim karşısında bir suçtan dolayı affedildiğinizi görmeniz; Allah tarafından günahlarınızın bağışlandığına, sizin bir başkasını affettiğinizi görmeniz; affettiğiniz şahıstan bir iyilik geleceğine, bir hatanızdan dolayı anne ve babanızın sizi affettiğini görmeniz; onlara karşı saygınızda bir gevşemenin söz konusu olduğuna delalet eder. Bir başka yoruma göre: Rüyada affedildiğinizi görmeniz; suçlu durumunuzun bir müddet daha devam edeceğine, uzun süre de bu suç yüzünden zan altında kalacağınıza ve sevdiğiniz kimsenin ihanetine uğrayacağınıza işaret eder.


İhya Rüya Tabirleri : Günahkar birinin rüyada Allah Teala tarafından affedildiğini görmesi tövbe ederek günahlarının affedilmesine veya kefaret vermesine, Bir kimsenin kendi kusurunu affettiğini görmek yüksek mertebeye ve uzun ömre; Gerek affedilmek gerekse affetmek mağfiretee, hidayet bulup güzel ameller işlemeye delalet eder.


MollaCami Tabiri : Cezaya müstahak olan günahkar bir kimsenin rüyada Cenab-ıHakk tarafından suç ve kusurlarının affedildiğini görmesi, o kimsenin, doğru birisi olduğuna veya kefaret vermesine işaret eder.---
Affedilmek rüya tabirini baktiniz. Alfabatik listeden diger kelimelere de göz atabilirsiniz

Bize Yazinizbenam . calcene . disili . garabet . idbar . karagoz . killanmak . lugavi .

Rüya Tabirleri

 

Secmeler