Rüya Tabirleri » Rüya Tabirleri

Cebrail

Rüyada Cebrail görmek ile alakali tabirler, Rüyada Cebrail görmek ne anlama gelir, Cebrail nasil tabir edilir? Diyanet rüya tabirlerine göre ve Cebrail dini rüya tabirlerinde Cebrail anlami tabiri

Nablusi Rüya Tabirleri : Cebrail (A.S.)'ı şen olarak kendisine bir mev'izeye (nasihata) yahut vasiyete yahut da müjdeye ait söz söylediğini görse o kimse, şeref ve izzete, kuvvet müjdeye nail olur. Eğer o kimse mazlum ise yardım edilir, hasta ise şifa bulur, korkuyorsa korkusundan emin olur. Eğer üzüntülü ise üzüntüden kurtulur. Hac etmemiş ise haccetmek nasip olur.
Rüyada Cebrail (A.S.)'ı görmek, rüya sahibi her ne kadar uzun ömürlü olursa olsun, sonunda şehit olarak ölmesine delalet eder. Cebrail (A.S.)'dan yiyecek bir şey almak, o kimsenin cennet ehlinden olmasına delalet eder. Cebrail (A.S.)'ı gören kafir ise, şiddete, korkuya ve azaba düşmesine delalet eder. Bir kimse rüyada Cebrail ve Mikail (A.S.)'a düşmanlık yaptığını görse, o kimsenin görüş ve fikri Yahudilerin Cebriyecilik görüşü ve fikrine muvafık bulunmasına ve Allahü Teala Hazretlerinin emrine muhalif olan ve kendisine nimet ve ukubetle cezalandırılması icap eden işleri yapmasına delalet eder.
Cebrail (A.S.)'ın kendisine selam verdiğini gören kimse kadri yüce, methe layık büyük bir alim olur ve arkadaşları arasında aziz ve muhterem olur. Cebrail (A:S.) 'ı görmek, melikin sefir ve elçisine ve sırlarını bildirdiği emin kimsesine ve kadının erkek çocuğa hamile olmasına delalet eder. Cebrail (A.S.)'ı görmek, ilme, sırları sahibine bildirmeye, ölüme yaklaşmış olan kimsenin halen kendisine hayat bulunduğuna delalet eder. Cebrail (A.S.

---
Cebrail rüya tabirini baktiniz. Alfabatik listeden diger kelimelere de göz atabilirsiniz

Bize Yazinizbade . cepecevre . donus . galeyan . gunugunune . istihbarat . kervansaray . kopya .

Rüya Tabirleri

 

Secmeler