Rüya Tabirleri » Rüya Tabirleri

Al-i İmran Sûresi

Rüyada Al-i İmran Sûresi görmek ile alakali tabirler, Rüyada Al-i İmran Sûresi görmek ne anlama gelir, Al-i İmran Sûresi nasil tabir edilir? Diyanet rüya tabirlerine göre ve Al-i İmran Sûresi dini rüya tabirlerinde Al-i İmran Sûresi anlami tabiri

Nablusi Rüya Tabirleri : BU sûreyi veya sûreden bir şeyi rüyada okumak veya üzerine okunduğunu görmek, Hz. Ebubekir (R.A.), Nafi ve Ibn-i Kesir, o kimsenin ailesi arasında nasibi az olur, ihtiyarlığında bir çocuğu olur, yolculuk çok yapar, dediler. Bazıları, o kimse halkın seçkini, kir ve masiyetten temiz olur ve başka dine mensup olanlarla mücadele eder, dediler. Bazıları da, rızık ve berekete, nail zihni safi ve nefsi temiz olur, dediler.


Diyanet Ruya : Bir kimsenin rüyasında Al-i İmran Sûresi'nin tamamını veya bir kısmını okuduğunu ya da okunduğunu görmesi; Ebu Bekir (r.a.)'e göre, dost ve akrabaları içinde kısmeti az olur. Yaşlılığında çocuğu olur ve çok yolculuk yapar. Toplum içinde sevilen ve her türlü kötülüklerden uzak kalan bir kişi durumuna gelir. İbn-i Kesîr de bu rüyayı böyle yorumlamıştır. İbn-i Sîrîn'in yorumuna göre: Bir kimsenin rüyasında Al-i İm­ran Sûresi'ni okuduğunu görmesi; o kimse halk arasında sevilen ve kötülüklerden kaçman bir kişi olarak yorumlanır. Kirmânî'nin yorumuna göre: Bu kimse İslâm Dini'ne bağlı olarak ölür ve gömülür. Eğer çocuğu yoksa Allah ona bir çocuk verir. Câfer-i Sâdık'ın yorumuna göre: Böyle bir rüya gören kimse; dininde ve hareketlerinde doğru, toplum içinde makbul ve azız, dünya ve âhirette affa nail olur.


İhya Rüya Tabirleri : Kur'an-ı Kerim'den bu surenin okunması halk içinde seçkin bir yer edinmeye, ondan bir ayet okumak aile içinde az nasibe, çok yolculuk etmeye delalet eder.


MollaCami Tabiri : Bu süreyi veya bu sürenin bir kısmım rüya da okuduğunugörmek, o kimsenin ailesi arasında fazla durmamasına veya çok yolculuk yapmasına işaret eder.Bazı tabirciler bu rüya seçkin, masiyetten ari ve hizmet ehli bir kimseye işaret eder demişler.---
Al-i İmran Sûresi rüya tabirini baktiniz. Alfabatik listeden diger kelimelere de göz atabilirsiniz

Bize Yazinizbacaksizlik . carlik . direktor . fethiye . gramofon . islenmek . kef . konuklamak .

Rüya Tabirleri

 

Secmeler