Rüya Tabirleri » Rüya Tabirleri

Zeytin

Rüyada Zeytin görmek ile alakali tabirler, Rüyada Zeytin görmek ne anlama gelir, Zeytin nasil tabir edilir? Diyanet rüya tabirlerine göre ve Zeytin dini rüya tabirlerinde Zeytin anlami tabiri

Tiflisi Tabirleri : » Müellif: İri ve siyah zeytin görmek veya yemek üzüntü ve sıkıntıya işarettir.

» Cabir Mağribî: Ekmekle birlikte zeytin yemek; zahmetle elde edilecek az miktarda hayra işarettir.


Diyanet Ruya : Yüce Allah Kuranı Kerimde zeytine yemin etmektedir. Allah’ın yemin ettiği şey sadece hayır getirir. Bir kimsenin rüyasında zeytin yediğini görmesi; o kimsenin bir mala kavuşacağına işaret şeklinde tabir olunur. İmam-ı Nablusî'nin yorumuna göre: Rüyanızda ekmekle zeytin yediğinizi görmeniz; bir menfaate erişeceğinize işaret eder. Kişinin rüyasında sarı zeytin yediğini görmesi; o kimsenin eline bir yerlerden mal geçeceğine ve hemen de o malı harcayacağına, bir kişinin rüyasında siyah zeytin yediğini görmesi; o kimsenin keder ve hüzne maruz kalacağına yorumlanır.


Seyyid Süleyman : Sarı zeytin, üzüntü, yeşil zeytin; mal ve mal kaybı, siyah zeytin ise, ölüm ve zarardır. Zeytin yediğini gören dindarsa; mala kavuşur. Günahkarsa, üzüntüye düşer. Kırılmış yahut ezilmiş zeytin; bazı tabirciler için iyi bazıları için kötüdür. Bir mahalde küme halinde birikmiş zeytin görmek; ibadete delalet eder.
Cabir'ül Mağribi şöyle diyor: Ekmekle zeytin yediğini gören, bir fayda sağlar. Sarı zeytin yiyenin eline mal geçer. Fakat, sonra sarfeder. Siyah zeytin; üzüntü ve fesattır.

---
Zeytin rüya tabirini baktiniz. Alfabatik listeden diger kelimelere de göz atabilirsiniz

Bize Yazinizbekletmek . cihar-car . dosetmek . fisirti . gorgusuzluk . istigraak . kaz . kunde .

Rüya Tabirleri

 

Secmeler