Rüya Tabirleri » Rüya Tabirleri

Zebur

Rüyada Zebur görmek ile alakali tabirler, Rüyada Zebur görmek ne anlama gelir, Zebur nasil tabir edilir? Diyanet rüya tabirlerine göre ve Zebur dini rüya tabirlerinde Zebur anlami tabiri

Tiflisi Tabirleri : » İbn-i Sîrîn: Rüyada (ezberden) Zebur okuduğunuzu görmek; Allah'a yöneleceğinize ve hayır işler yapacağınıza…

Zebur'u üzerinden okuduğunuzu görmek; zahit ve dindar biri olacağınıza ve hayır işler yapacağınıza işarettir.

» Cabir Mağribî: Zebur yazdığınızı görmek; menfaat elde edeceğiniz bir işle meşgul olacağınıza…

Zebur okumak; kendinize güzel bir iş bulacağınıza işarettir.


Diyanet Ruya : Rüyada Zebur görülmesi veya okunması; İmam-ı Nablusî'nin yorumuna göre: Bir kimsenin rüyasında Davud Peygamberin Zebur’unu görmesi; o kimsenin Allah'a yalvaracağına, günahlarına ağlayarak tevbe edeceğine, ibadetlerine önem vereceğine, eğlenceden zevk alacağına ve okuyup konuşmaktan hisse alacağına işaret eder. Sâlimî'nin yorumuna göre: Bir kimsenin rüyasında Zebur'u görmesi; o kimsenin Allah'ın emirlerine her zaman boyun eğdiğine, insanın nazarında makbul bir kimse olarak tanındığına işaretle tabir olunur.


İhya Rüya Tabirleri : Davud Aleyhisselama indirilen Zebur'u görmek Allah korkusuna, zikir ve din" musikiye düşkün olmaya, garip haberler işitmeye, okuma zevkine ve hitabet sanatına vakıf olmaya delalet eder.


Seyyid Süleyman : Davut (A.S.)a gönderilen Zebur'u görmek; hayırla tabir olunur. Zebur'u bakarak okuduğunu gören, güzel fiillerde bulunur. Zebur'u ezberden okuyan, nifaka düşer ve riyakar davranır. Dinden uzaklaşır. Îmanı zedelenir.
Abdulgani demiştir ki: Bu rüya; tevazu içinde yalvarmaya, ağlamaya, tevbeye, korkuya, ibadete, gönülleri birleştirmeye, çalgı aletlerinden zevk almaya, eğri büğrü, garip haberler duymaya, kıraat (okumak) ve hitabetten hissedar olmaya işaret eder.

---
Zebur rüya tabirini baktiniz. Alfabatik listeden diger kelimelere de göz atabilirsiniz

Bize Yazinizbalarisi . cerahatli . dumbek . fedai . gozuacik . iksir . kefelemek . korkuluk .

Rüya Tabirleri

 

Secmeler